Budowa węzła Głębokie - maj 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Zmiany na Głębokim dopiero po weekendzie

2021-05-19 10:48

Nie w tym, a dopiero w przyszłym tygodniu zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przy pętli Głębokie. Wszystko z powodu niesprzyjającej pogody, która utrudnia ułożenie nowej nawierzchni na powstającym rondzie. Zmiany miały być wprowadzone już w czwartek, jednak zdecydowano, że nastąpi to kilka dni później, niż pierwotnie planowano.

- Do układania mas bitumicznych, konieczne jest zachowanie reżimu technologicznego i brak opadów deszczu - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, zapowiadana zmiana organizacji ruchu przy Węźle Przesiadkowym Głębokie, została zaplanowana do wprowadzenia na poniedziałek 24 maja.

Zobacz też: Szczecin: Przebudowa ulic na Turzynie nabiera tempa. Zamykają ważne skrzyżowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych, więc nie jest wykluczone, że ten termin ulegnie zmianie. Wykonawcy pozostało ułożenie warstwy ścieralnej na nowym rondzie oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Prace te powinny zostać zrealizowane w najbliższych dniach.

Jakie zmiany czekają kierowców?

  • Zmiana strony w ruchu wahadłowym w ciągu al. Wojska Polskiego – prace będą prowadzone na drugiej części jezdni, ruch będzie poprowadzony pasem w stronę centrum.
  • Ruch zostanie dopuszczony po nowym rondzie.
  • Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd w ul. Miodową.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

Zobacz też: Szczecin: Nowe zasady parkowania na Starym Mieście [PODSTREFY, CENNIK]

Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają