Okolice stacji Szczecin Zdunowo

i

Autor: Google Street View Okolice stacji Szczecin Zdunowo

Szczecin Zdunowo: To już oficjalnie plac budowy. Ruszają prace wokół przystanku SKM

2021-12-29 9:35

To już kolejna miejska inwestycja związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Niedawno wykonawca przejął place budowy przy przyszłych stacjach Niemierzyn i Pomorzany, a teraz przyszła pora na Zdunowo. Okolice stacji od poniedziałku, 27 grudnia 2021 r. są oficjalnie placem budowy.

Za realizację prac odpowiadać będzie firma MUSING BUD Sp. z o.o. Sp. Jawna, która wyceniła swoje usługi na 3 miliony złotych. W ramach inwestycji powstanie m.in. nowa jezdnia z placem do zawracania i skrzyżowaniem z ul. Bałtycką, zatoki parkingowe, chodniki, dojścia do peronów, ścieżka rowerowa. Pojawią się również elementy małej architektury, oświetlenie i monitoring. Przebudowane zostaną także instalacje podziemne. Na terenie pojawi się również zieleń.

Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na wykonanie prac.

Czytaj też: Place budowy przekazane. Ruszają prace przy dwóch przystankach SKM Szczecin

Dotychczas w ramach miejskiej części budowy SKM Szczecin powstał m.in. węzeł przesiadkowy w Podjuchach. Przy ulicy Arkońskiej trwa budowa parkingu. Rozpoczęła się również przebudowa okolic przyszłych przystanków Pomorzany i Arkońska. Końca dobiegają również prace w Zdrojach. Niebawem powinny również rozpocząć się prace m.in. przy rondzie Pileckiego (przystanek Cmentarz Centralny).

Niestety sytuacja wygląda gorzej w przypadku najważniejszej - kolejowej części inwestycji. Prace, za które odpowiada PKP PLK mają już duże opóźnienie. Istnieje nawet ryzyko utraty półmiliardowej dotacji unijnej.

Czytaj też: Szczecin może zapomnieć o SKM? "Koniec prac niemożliwy w 2023 roku"

Sonda
Czy wierzysz w to, że SKM powstanie w Szczecinie?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie