Szczecin: Zalane ulice w mieście! Już 60 interwencji strażaków. W całym regionie 150 zgłoszeń

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Szczecin: Zalane ulice w mieście! Już 60 interwencji strażaków. W całym regionie 150 zgłoszeń

Szczecin: Zalane ulice w mieście! Już 60 interwencji strażaków. W całym regionie 150 zgłoszeń

2021-06-30 19:00

Zalane ulice w Szczecinie po błyskawicznym urwaniu chmury! W środę (30.06.2021) miasto mierzy się z załamaniem pogody. - Ponad 60 razy interweniowali dotychczas strażacy w Szczecinie - poinformował wczesnym wieczorem rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Jeszcze więcej interwencji odnotowano w pozostałych częściach województwa zachodniopomorskiego. Zalane są ulice w centrum Szczecina, ale i w zachodniej oraz północnej części miasta. Trudna walka z żywiołem może potrwać do późnej nocy.

Szczecin: Zalane ulice, duże straty! Strażacy w akcji [30.06.2021]

Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, zachodniopomorscy strażacy interweniowali do godziny 18:30 ponad 150 razy, głównie w sprawie zalań. Najwięcej zdarzeń, ponad 60, zanotowano w Szczecinie. W stolicy Pomorza Zachodniego w środę (30.06.2021) późnym popołudniem spadł intensywny deszcz. Jak opisują internauci na szczecińskich forach, zalane są ulice m.in. w centrum, na osiedlu Gumieńce, Niebuszewo, Arkońskie-Niemierzyn, Krzekowo-Bezrzecze a także w północnych częściach miasta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa zachodniopomorskiego ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia o intensywnych opadach deszczu oraz spodziewanych burzach. Alert obowiązuje do godziny 3:00 nad ranem w czwartek.

Gwałtowne zmiany pogody w Szczecinie i nie tylko możesz sprawdzić w naszym artykule Alert RCB. Uwaga na silny wiatr i ulewy. Gdzie jest burza? [MAPA BURZOWA].

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany