Szczecin: Wzruszający gest starszej pani. 93-latka oddała swoją "trzynastkę" szpitalowi

2020-04-17 7:54 gk
Podziękowania od pani Basi
Autor: ESKA INFO Szczecin Wzruszający gest starszej pani. 93-latka oddała swoją "trzynastkę" szpitalowi

Epidemia koronawirusa to czas, w którym potrafimy się jednoczyć w obliczu zagrożenia i dokonać rzeczy wręcz niezwykłych. Polacy szyją maseczki, przygotowują posiłki dla służb medycznych, oferują bezinteresowną pomoc. Jednak to, co zrobiła 93-letnia pani Basia, chwyta za serce.

Nie od dziś wiadomo, że emerytury w Polsce nie należą do najwyższych, a każda złotówka jest dla seniorów bardzo cenna. Tzw. "trzynasta emerytura", chociaż niewielka, dla wielu jest ważnym zastrzykiem gotówki, który jest często ratunkiem dla domowego budżetu. 93-letnia mieszkanka Szczecina postanowiła jednak podzielić się tym "dodatkiem" z medykami ze szczecińskiego szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej, w którym sama kiedyś przez wiele lat pracowała na oddziale kardiologii.

Starsza pani zdecydowała się oddać na rzecz szpitala świadczenie, które otrzymała na początku kwietnia. Tak po prostu.

Czytaj też: Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa?

"Pani Basia nie dała nam wyjścia i przekazała szpitalowi 830 zł, swoją trzynastą emeryturę. Powiedziała, że cały czas czuje się członkiem naszego zespołu, pracownikiem szpitala... Nam odebrało mowę, trochę popłakaliśmy z naszą wspaniałą emerytowaną koleżanką. Brakuje nam słów, więc spróbujemy tak najzwyczajniej: Dziękujemy Pani Basiu" - czytamy na facebookowym profilu szpitala.

Działalność szpitala w trudnym czasie epidemii może wesprzeć każdy z nas, wpłacając darowiznę na rzecz placówki. Wpłaty z tytułem "darowizna" można przekazywać na numer konta: Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Super Raport 16 IV (goście: Hołownia, Scheuring-Wielgus)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE