W TYCH POWIATACH w Zachodniopomorskiem NIE MA koronawirusa! [ZESTAWIENIE NA DZIEŃ 20.04.2020 godz.10:00]

2020-04-20 10:42 ei
W tych powiatach w Zachodniopomorskiem nie ma koronawirusa
Autor: Google Maps Więcej informacji na kolejnych slajdach

Do chwili obecnej (20 kwietnia 2020, godz. 18:00) w województwie zachodniopomorskim potwierdzono 274 przypadki zarażenia koronawirusem. 4 osoby niestety zmarły. Natomiast do zdrowia wróciło już 36 osób. Najwięcej, bo aż 69 przypadków zarażenia COVID-19 potwierdzono w powiecie gryfickim. Są jednak miejsca w Zachodniopomorskiem, w których dotychczas nie potwierdzono zarażenia koronawirusem u ani jednej osoby.

Obecnie kwarantanną objętych jest ponad 5500 mieszkańców naszego regionu. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa prawie 1000 osób. Nie oznacza to jednak, że osoby przebywające na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym zostały zarażone. Może się okazać, że są zupełnie zdrowe.

Pomimo dużej liczby zachorowań, w Zachodniopomorskiem wciąż są miejsca, w których nie potwierdzono zarażenia koronawirusem. Z dwudziestu powiatów wchodzących w skład naszego regionu został tylko jeden. W poniedziałek, 20 kwietnia potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia COVID-19 w powiecie myśliborskim, co oznacza, że jedynym powiatem w Zachodniopomorskiem, w którym nie potwierdzono koronawirusa jest wciąż powiat drawski.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

W całym kraju liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła już 9 tysięcy. Ponad 300 osób zmarło.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, obecnie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 9287/360 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - według stanu na dzień 19 kwietnia 2020 r.

Super Raport 16 IV (goście: Hołownia, Scheuring-Wielgus)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE