Autobus 52

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Wiosenne zmiany w komunikacji miejskiej. Skorzystają działkowcy i żeglarze

2021-03-24 10:43

Wiosna to czas, w którym coraz więcej osób odwiedza swoje działki. To także początek sezonu dla żeglarzy. To właśnie z myślą o nich, od 1 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy wybranych linii autobusowych, które obsługują ogrody działkowe i przystanie żeglarskie w Szczecinie.

Od 1 kwietnia wprowadzone zostają zmiany na liniach autobusowych nr 52, 61, 74 oraz pospiesznych C i H.

Linia nr 52 – (Tkacka – Wyspa Pucka) w dni powszednie w godzinach od 10.34 do 12.37 i 15.35 do 17.20 oraz w soboty i dni świąteczne w godzinach 10.20 – 11.05 i 16.20 – 20.20, autobusy kursować będą ze zwiększoną do 15 minut częstotliwością. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa 20 i 40 minutowa częstotliwość.

Linia nr 61 – (Dworzec Główny (Owocowa) – Podjuchy) w celu obsługi ogrodów działkowych „Górki Ustowskie” przy ul. Południowej, wprowadzone zostają w kierunku przystanku Dworzec Główny (Owocowa) wybrane kursy przez ulicę Południową. Kursami tymi od przystanku „Ustowska” linia 61 pojedzie z Ronda Hakena przez ulicę Południową, zatrzymując się na przystankach: „Ogr. „Górki Ustowskie” nż”, „Południowa nż” (zatoka przy Makro, za skrzyżowaniem z ul. Radomską), a od przystanku „Reda” powróci na stałą trasę, pomijając przystanki „Ogrodnictwo nż”, „Kwiatkowskiego”, „Cukrowa” i „Cukrowa Uniwersytet”.

Linia nr 74 - (Bezrzecze – Zakłady Piekarnicze/Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła) większość kursów zostanie wydłużona od przystanku „Zakłady Piekarnicze” do ogrodów działkowych przy ul. Łukasińskiego w ciągu całego dnia. Na odcinku trasy Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła kursowanie linii pozostaje nadal zawieszone.

Dla linii C i H w okresie od 1 kwietnia do 31 października obowiązywać będzie przystanek „Centrum Żeglarskie nż” w obu kierunkach.

Zobacz też: Legendarne "Małe ZOO" znika z centrum Szczecina. "Tu kupiłem pierwszego chomika"

Sonda
Ceny biletów komunikacji miejskiej w Szczecinie...
Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej
Nasi Partnerzy polecają