Prawie centrum miasta, a spotkacie tu krowę! Wyspa Pucka może Was zaskoczyć! [GALERIA]

2016-05-01 0:50

Z Bramy Portowej dojedziemy tu w kilkanaście minut. Zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum znajduje się miejsce, które wielu szczecinian określa mianem "wsi w środku miasta". I coś w tym jest, bo gdy spojrzymy na mapę, Wyspa Pucka znajduje się na samym jej środku. A gdy pojedziemy tam osobiście, możemy bardzo się zdziwić... bo kto widział krowę w mieście?

Wyspa Pucka to wyjątkowe miejsce na mapie Szczecina. Wśród mieszkańców miasta postrzegane jest jako zagłębie ogródków działkowych. I rzeczywiście coś w tym jest. Dużą część wyspy zajmują działki. Jednak największą powierzchnię zajmują nieużytki i mokradła. Wyspa znajduje się poniżej poziomu morza.

Domy mieszkalne to niewielka część wyspy. Są to domy jednorodzinne z ogrodami, a także niewielkie gospodarstwa rolne z polami i pastwiskami, na których można spotkać pasące się krowy. To na pewno dobra wiadomość dla smakoszy świeżego mleka, bo można je tutaj kupić prosto od gospodarza, bez konieczności wyjazdu poza Szczecin.

Przeczytaj również: Majówka 2016: Niezbędne informacje [WYDARZENIA, SKLEPY, POGODA]

Na Wyspę Pucką można dojechać autobusem linii 52. Wycieczka w to miejsce może okazać się ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu i chwilowe oderwanie się od zgiełku miasta, bez organizowania dużej i czasochłonnej wyprawy. Chcecie zobaczyć nieco inne oblicze Szczecina? Wybierzcie się na Wyspę Pucką!

Przeczytaj również: Chcesz uciec od miejskiego zgiełku? Wybierz się nad Świdwie! [GALERIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany