Wigilia

i

Autor: _Alicja_ / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Wigilii dla bezdomnych w tym roku nie będzie. Potrzebujący nie zostaną jednak sami

2020-12-16 8:42

Przed nami wyjątkowe święta, z powodu pandemii będą zupełnie inne, niż dotychczasowe. I właśnie z uwagi na istniejące zagrożenie epidemiczne, tradycyjna świąteczna kolacja dla osób bezdomnych, starszych i ubogich, w tym roku nie odbędzie się. Potrzebujący ze Szczecina nie zostaną jednak pozostawieni sami sobie.

Pomimo nowych, trudnych realiów, osoby samotne, starsze czy pozbawione dachu nad głową, w tym wyjątkowym świątecznym okresie nie zostaną pozostawione bez pomocy.

- Dla potrzebujących przygotowanych zostanie 400 paczek, zawierających nie tylko żywność z długim terminem przydatności do spożycia i podstawowe środki czystości, ale również środki dezynfekujące oraz maseczki ochronne tak potrzebne w czasie trwającej pandemii - informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

Paczki, na których przygotowanie przeznaczone zostanie w tym roku 35 tysięcy złotych, trafią do potrzebujących w okresie 21-24 grudnia.

Zobacz też: Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Przygotowane pakiety trafią do najbardziej potrzebujących z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, między innymi za pośrednictwem Straży Miejskiej czy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień - dodaje Paulina Łątka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, akcję pomocy potrzebującym koordynuje Dom Kultury „Słowianin”.

Sonda
BOŻE NARODZENIE 2020 - GDZIE SPĘDZISZ?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany