Potrawy wigilijne 2021 - dlaczego musi być ich 12? [ZWYCZAJE, PRZESĄDY]

i

Autor: Shutterstock Potrawy wigilijne 2021 - dlaczego musi być ich 12? [ZWYCZAJE, PRZESĄDY]

Wigilia. Donieśli na sąsiadów, bo w mieszkaniu było za dużo osób! Przyjechała policja

2020-12-26 11:32

W Szczecinie policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, według którego złamano obostrzenia wprowadzone na czas koronawirusa. Chodziło o limit osób przebywających w mieszkaniu w czasie świąt Bożego Narodzenia. To prawdopodobnie sąsiedzi donieśli na mieszkańców.

Wigilia 2020. W Szczecinie interweniowała policja! Chodziło o limit osób w mieszkaniu

24 grudnia 2020 roku, w Wigilię, w jednym z mieszkań w Szczecinie interweniowała policja, która została poinformowana (prawdopodobnie przez sąsiadów), że mieszkańcy złamali obostrzenia związane z limitem osób wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Funkcjonariusze zostali wysłani na miejsce, ale nie potwierdzili złamania obostrzeń. Kara nie została więc nałożona. Jak informuje portal gs24.pl, nie wiadomo na sto procent, czy był to żart, czy "sąsiedzka złośliwość". Na razie to jedyny do tej pory potwierdzony przypadek tego typu interwencji. Poznańska, ani łódzka policja nie miała żadnych zgłoszeń w tych sprawach. A jak inne komendy? Danych na razie brak. "Onet" podaje, że informacje na ten temat mają przedstawić poszczególne komendy wojewódzkie w poniedziałek, 28 grudnia. 

Wigilia 2020. Wysokie kary za złamanie obostrzeń spowodowanych koronawirusem

Przypomnijmy, że limit osób przebywających w mieszkaniu wprowadzono nie tylko na czas Wigilii, ale całych świąt Bożego Narodzenia i obowiązuje on do 27 grudnia 2020 roku. Od 28 grudnia 2020 roku w życie wchodzi natomiast lockdown w Polsce, a wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. Jeśli chodzi o limit osób w mieszkaniu, zasady mówią jasno: gości może być nie więcej niż 5 osób. W ten limit nie wliczają się członkowie rodziny, zamieszkujący w danym miejscu, co oznacza, że po prostu możemy zaprosić pięć osób "z zewnątrz", niezależnie od tego, ilu mamy na co dzień domowników w mieszkaniu. Za łamanie obowiązujących obostrzeń  policja może nałożyć pouczenie, mandat karny w wysokości do 500 zł lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu lub notatkę do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę nawet do 30 tys. złotych.

Sonda
Wigilia 2020. Co myślisz o wprowadzonym limicie osób przebywających w mieszkaniu?
Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany