Widzisz na zdjęciu swoją tablicę rejestracyjną? Możesz ją odebrać w siedzibie straży miejskiej!

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie Widzisz na zdjęciu swoją tablicę rejestracyjną? Możesz ją odebrać w siedzibie straży miejskiej!

Szczecin: Widzisz na zdjęciu swoją tablicę rejestracyjną? Możesz ją odebrać w siedzibie straży miejskiej!

2021-07-08 11:06

Po gwałtownej ulewie, która przeszła nad Szczecinem tydzień temu, wielu właścicieli pojazdów straciło tablice rejestracyjne. Liczne ogłoszenia pojawiły się na lokalnych grupach dyskusyjnych, część tablic trafiło w ręce strażników miejskich, którzy znaleźli je podczas patrolowania miasta. W siedzibie szczecińskiej straży miejskiej znajduje się obecnie kilkanaście tablic rejestracyjnych, które czekają na swoich właścicieli.

- Na skutek obfitych opadów deszczu i miejscowych podtopień samochodów z niektórych pojazdów "odpłynęły" tablice rejestracyjne - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Te są odnajdywane w różnych częściach naszego miasta przez strażników miejskich podczas ich codziennego patrolowania miasta.

Wszystkie odnalezione przez strażników miejskich tablice zostały złożone w Komendzie Straży Miejskiej przy ul. Klonowica 1B. Tam również można je odebrać, po wcześniejszym umówieniu się. Jeśli ktokolwiek odnajdzie na zdjęciu swoją tablicę, strażnicy proszą o kontakt z dyżurnym straży miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986 oraz z dyżurnym Oddziału Śródmieście pod numerem 91 4427625 do godziny 14.00.

Czytaj też: Ulewy w Szczecinie i okolicach. Pracowita noc strażaków. A6 nieprzejezdna

W celu odbioru tablic na Komendzie SM obowiązkowe będzie okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Utrata tablic rejestracyjnych może wiązać się z różnymi problemami. Często zdarzają się bowiem przypadki, gdy nieuczciwi ludzie wykorzystują je do popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

- Warto, w celu uniknięcia ewentualnego użycia utraconych tablic, innych, niż odnalezione przez strażników, powiadomić o tym fakcie policję - przypomina Joanna Wojtach.

Liczne ogłoszenia o tablicach rejestracyjnych, znalezionych po ubiegłotygodniowej nawałnicy, można znaleźć również w mediach społecznościowych, na grupach dyskusyjnych poświęconych motoryzacji i utrudnieniom drogowym w mieście.

Czytaj też: Pożar w Siwkowicach. Pani Iwona zauważyła dym. Malutki Michałek nie oddychał. Później przyjechała policja [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA, WIDEO]

Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"