Kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o ogrodach w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Wały Chrobrego jak wielki ogród! Przed nami wiosenna edycja popularnego kiermaszu

2021-05-13 9:37

To jedno z najbardziej ulubionych wydarzeń szczecińskich działkowców, właścicieli przydomowych ogródków i wszystkich miłośników roślin. Już w najbliższy weekend, 15 i 16 maja, na Wałach Chrobrego odbędzie się kolejna, wiosenna edycja Kiermaszu Ogrodniczego "Pamiętajcie o ogrodach".

Kiermasz zgromadzi na Wałach Chrobrego ponad 100 wystawców z całej Polski. Będzie można znaleźć najbardziej wyszukane odmiany drzewek i krzewów ozdobnych i owocowych, winorośli, ozdobnych pnączy, bylin, traw, róż, roślin rabatowych i balkonowych, cebulek kwiatowych, roślin wodnych. Na stoiskach będzie można zakupić zarówno popularne gatunki roślin, jak i te rzadziej spotykane.

Nie zabraknie elementów małej architektury oraz altan. Będą również kaktusy i inne rośliny doniczkowe, ceramika i rękodzieło, miody, świeże i pachnące zioła - prosto od producentów.

Zobacz też: Przebudowa ulic na Turzynie nabiera tempa. Zamykają ważne skrzyżowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wydarzeniu od lat tradycyjnie towarzyszy kiermasz jadła regionalnego. W ciągu ulicy Szczerbcowej swoje stoiska wystawią m.in. producenci pieczywa, wędlin, serów, miodów czy piwa z minibrowarów z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy. Bedzie można spróbować potraw z Podhala, Podlasia, a nawet z Litwy.

Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" odbędzie się w sobotę, 15 maja, w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę, 20 maja, w godzinach od 9.00 do 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy przypominają o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Na terenie kiermaszu obowiązuje noszenie maseczek.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zobacz też: Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają