Szczecin - Nowe Miasto

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin w CZERWONEJ strefie od 24.10.2020? Wzrost liczby zakażeń koronawirusem spowoduje dodatkowe restrykcje?

2020-10-21 21:45

Wiele wskazuje na to, że Szczecin znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. Drastyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem sprawia, że od 10 października żółtą strefą został objęty cały kraj, a coraz więcej miast i powiatów trafia do strefy czerwonej. Czy od najbliższej soboty, 24 października dołączy do nich Szczecin?

W czwartek Ministerstwo Zdrowia ogłosi nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Będzie ona obowiązywała od soboty, 24 października. Jest spore prawdopodobieństwo, że tego dnia Szczecin może trafić do czerwonej strefy. W ostatnich dniach liczba nowych zakażeń w mieście oscyluje w okolicach 100 przypadków, czyli blisko dwukrotnie więcej niż jeszcze tydzień temu.

Obostrzenia w czerwonej strefie

Wprowadzenie czerwonej strefy zwiększa liczbę obostrzeń i powoduje poważne zmiany w różnych dziedzinach życia.

  • Limit osób w sklepach - w placówce o powierzchni do 100 metrów kwadratowych może jednocześnie przebywać 5 osób na jedną działającą kasę. W przypadku większych sklepów będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Działalność gastronomiczna jest możliwa w godz. od 6:00 do 21:00, potem posiłki mogą być sprzedawane wyłącznie na wynos.
  • W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 7 metrów kwadratowych.
  • W transporcie publicznym nie może być zajętych więcej, niż 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc.
  • Nieczynne są siłownie i baseny.
  • W strefie czerwonej obowiązuje zakaz organizacji wesel.
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć do 10 osób.

Obostrzenia mogą ulec zmianie.

Czerwone strefy w Zachodniopomorskiem

Obecnie w Zachodniopomorskiem powiatami objętymi czerwoną strefą są: Koszalin i powiat koszaliński, a także powiat sławieński i szczecinecki.

O tym czy Szczecin znajdzie się od 24 października w czerwonej strefie, dowiemy się już w czwartek po południu, podczas konferencji Ministerstwa Zdrowia. Według nieoficjalnych informacji, liczba powiatów objętych czerwoną strefą, może wynieść nawet ponad 300. Mówi się również, że czerwoną strefą zostanie objęty cała Polska - podobnie jak to miało miejsce 2 tygodnie temu, gdy na terenie całego kraju wprowadzono strefę żółtą.

Liczba zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem

Według danych z dnia 21.10.2020 r. liczba zarażonych w województwie zachodniopomorskim wynosi 5256. Z powodu koronawirusa w naszym regionie zmarło już 51 osób. Są również dobre wiadomości - coraz więcej zakażonych COVID-19 wraca do zdrowia. W regionie jest to już 1912 osób.

Liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 202579/3851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Polsce 21.10.

i

Autor: Maciej Turowicz Liczba przypadków koronawirusa w poszczególnych województwach.
Dariusz Gnatowski miał koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają