Szczecin: W bestialski sposób zamordował psa i kota. Patryk M. dostał najwyższy wyrok w Polsce!

2020-05-26 19:42 Domin / gk
Patryk M. usłyszał wyrok za bestialskie znęcanie się nad zwierzętami
Autor: Domin Patryk M. usłyszał wyrok za bestialskie znęcanie się nad zwierzętami

Patryk M., który w bestialski sposób zamordował psa i kota, a także trwale okaleczył kotkę, we wtorek usłyszał wyrok przed Sądem Apelacyjnym. Młody oprawca spędzi w więzieniu więcej, niż wcześniej orzekł Sąd Rejonowy.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w marcu 2019 roku. Młody mężczyzna w wyjątkowo brutalny sposób znęcał się nad psem swojej koleżanki - Juniorem. Okaleczył go i udusił. Następnie wyrzucił jego ciało na śmietnik przy ulicy Żółkiewskiego. To jednak nie koniec. Młody oprawca w brutalny sposób znęcał się również nad dwoma kotami. 19-letnia kotka Jadzia miała połamaną miednicę, co dożywotnio pozbawiło ją sprawności, drugi kot o imieniu Stefan nie przeżył wskutek zmiażdżenia czaszki. Ponadto Patryk M. miał m.in. okraść dzieci, zniszczyć mienie i wysyłać groźby karalne.

Prokurator żądał dla mężczyzny 8 lat więzienia, natomiast jego obrońca - uniewinnienia. Ostatecznie w listopadzie 2019 r., w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże Zachód w Szczecinie młody oprawca usłyszał wyrok 4 lat więzienia i 10-letniego zakazu posiadania zwierząt. Od wyroku odwołali się miłośnicy zwierząt z Fundacji Pso-Ty i Koty. Sąd w całości uwzględnił apelację i wymierzył Patrykowi M. karę 3,5 roku zamiast 2 lat za przestępstwa na szkodę zwierząt, a także ostateczną karę 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności zamiast 4 lat.

- Ogromnie się cieszymy! - nie ukrywa swojej radości Agnieszka Bagińska, wolontariuszka z Fundacji Pso-TY i Koty - To najwyższy wyrok jaki zapadł w Polsce za przestępstwa na szkodę zwierząt.

Wcześniej swoje postępowanie mężczyzna tłumaczył, że nie chciał nikogo skrzywdzić i przepraszał za swoje czyny. "Nie jestem psycholem" - mówił przed sądem.

Super Raport 26 V (goście: Budka, Michał Wawrykiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ