Kobieta, przemoc, płacz

i

Autor: counselling / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Urządził prawdziwe PIEKŁO swojej byłej partnerce. To były STRASZNE miesiące

2020-12-15 8:46

Nachodził w domu, wydzwaniał, wysyłał SMS-y. Łącznie wysłał prawie tysiąc wiadomości. Wszystko wbrew woli swojej byłej partnerki. 35-latek wkrótce stanie przed sądem i odpowie za uporczywe nękanie.

Rozstali się w grudniu 2019 roku, jednak koszmar kobiety trwał wiele kolejnych miesięcy. W tym czasie były partner wielokrotnie nachodził, wykonał blisko 2 tysiące połączeń telefonicznych i wysłał prawie tysiąc SMS-ów.

- Po rozstaniu, w okresie od grudnia 2019 r. do września 2020 r. uporczywie nękał byłą partnerkę poprzez nachodzenie jej w domu, oraz wysyłanie wiadomości tekstowych sms, wiadomości głosowych, jak również nawiązywanie połączeń telefonicznych - informuje prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dopiero po ponad dziewięciu miesiącach, prześladowana kobieta mogła odetchnąć z ulgą. 35-letni stalker został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Mógł dostać niewielki mandat, a narobił sobie SPORYCH kłopotów

- Mężczyzna był dotychczas karany sądownie - dodaje prok. Ewa Obarek. - W toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Wkrótce 35-latek odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Za uporczywe nękanie swojej byłej partnerki grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy spotkałeś się w swoim życiu ze stalkingiem?
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl