Nowa ścieżka rowerowa na osiedlu Zawadzkiego

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowa ścieżka rowerowa na osiedlu Zawadzkiego

Szczecin: Ułatwienie dla rowerzystów na osiedlu Zawadzkiego. Powstanie nowa ścieżka rowerowa

2021-11-13 5:00

Ta inwestycja z pewnością ucieszy miłośników jazdy na rowerze. Wzdłuż ulicy Zawadzkiego powstaje droga dla rowerów, która umożliwi nie tylko poruszanie się po osiedlu, ale także dojazd do ścieżki wzdłuż ul. Szafera.

Właśnie trwają prace przygotowawcze i korytowanie nowej ścieżki rowerowej, która powstanie na ulicy Zawadzkiego.

- To kolejna, po remoncie nawierzchni oraz dojść do przystanków autobusowych, zmiana w tej okolicy - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Tramsportu Miejskiego w Szczecinie. - Cykliści będą mogli z nowej drogi skorzystać na początku przyszłego roku.

Nowa ścieżka będzie miała blisko 700 metrów. Jej początek zlokalizowano w miejscu połączenia ze ścieżką rowerową realizowaną w ramach przebudowy ulicy Szafera, a koniec przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzkiego, przy skrzyżowaniu z ul. Klonowica.

- Na początkowym i końcowym odcinku, w sąsiedztwie istniejących zatok autobusowych, zaprojektowano parkingi rowerowe wraz ze stojakami rowerowymi, po 5 sztuk - dodaje Hanna Pieczyńska.

Czytaj też: Szczecin: Tramwaje nie pojadą na Prawobrzeże. Zmiany tras i utrudnienia dla pasażerów

Droga dla rowerów jest robiona przez firmę Strabag w ramach bieżącego utrzymania. Wykonawca potrzebuje około 3 miesięcy na realizację prac. Będą one prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

- Na ten moment prowadzone są prace przygotowawcze, a wykonawca umożliwił prowadzenie robót elektrycznych przez inny podmiot - dodaje rzeczniczka ZDiTM.

Czytaj też: Szczecin. Rusza przebudowa ulic na Bezrzeczu. Będą utrudnienia!

Sonda
Czy często jeździsz na rowerze?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają