Nie wierzył w pandemię, zmarłm na koronawirusa

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP Nie wierzył w pandemię, zmarłm na koronawirusa

Szczecin: Twierdził, że nie ma pandemii i nie chciał się leczyć. "Pacjent zmarł"

2021-11-25 11:43

Pomimo licznych nowych przypadków zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa, wciąż istnieją osoby, które twierdzą, że nie ma żadnej pandemii, a to, co się dzieje na świecie od blisko dwóch lat na całym świecie to jeden wielki spisek. I nawet, w obliczu zagrożenia życia, koronasceptycy pozostają przy swoich przekonaniach. Do takiej sytuacji doszło w szpitalu na Pomorzanach w Szczecinie. Niestety zarażony mężczyzna zapłacił za swoje poglądy najwyższą cenę.

Do szpitala na Pomorzanach trafił starszy mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje Radio Szczecin, jego stan był ciężki. Mimo, iż jego życie było poważnie zagrożone, pacjent upierał się, że nie ma żadnej pandemii, koronawirus nie istnieje, a on nie chce być eksperymentem medycznym. Mężczyzna nie tylko nie zgadzał się na założenie maski, ale także odmówił rozpoczęcia tlenoterapii.

- Nie chciał sobie pozwolić pomóc - mówi w rozmowie z rozgłośnią dyrektor szpitala tymczasowego w Szczecinie, Magda Wiśniewska.

Dopiero, gdy choroba postąpiła do tego stopnia, że mężczyzna miał duszności i nie był w stanie mówić, w sytuacji zagrożenia życia trafił na oddział respiratorowy i został zaintubowany. Niestety okazało się, że koronawirus zaatakował mężczyznę do tego stopnia, że nie udało się go uratować. Pacjent zmarł.

Czytaj też: Mobilny punkt szczepień stanął przy Uniwersytecie Szczecińskim [ZDJĘCIA]

- To był najbardziej tragiczny przypadek do tej pory - dodaje dyrektor placówki i podkreśla, że najgorszy jest fakt, gdy rodzina zakażonego pacjenta, zamiast wspierać lekarzy w jego leczeniu, staje po stronie chorego, którego stan wciąż ulega pogorszeniu. Lekarze w takich sytuacjach są bezsilni.

Są jednak sytuacje, gdy koronasceptycy zmieniają zdanie na temat pandemii po tym, gdy sami doświadczą choroby i trafią pod opiekę lekarzy. Wielu z nich nawet obiecuje nawet, że po powrocie do zdrowia zaszczepią się przeciw COVID-19.

W czwartek, 25 listopada odnotowano ponad 28 tysięcy nowych zakażeń, z czego 470 w samym Szczecinie. 497 osób przegrało z chorobą.

Czytaj też: Koronawirus nie daje za wygraną. Sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie pogarsza się

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają