Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

Koronawirus nie daje za wygraną. Sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie pogarsza się

2021-10-29 14:43

Czwarta fala pandemii koronawirusa zdecydowanie rośnie. W Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie przybywa pacjentów. Obecnie hospitalizowanych jest 120 osób, w tym 10 osób przebywa na oddziale intensywnej terapii. Są to głównie osoby niezaszczepione.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka SPWSZ w Szczecinie, Natalia Cistowska, w związku z pogarszającą się sytuacją i coraz większym wzrostem liczby zakażonych COVID-19, część Oddziału Neurologii (jedno piętro) została przekształcona w oddział covidowy.

Dodatkowo, od soboty, 30 października, Oddział Reumatologii i Rehabilitacji w całości zostanie przekształcony w oddział dla pacjentów z COVID-19. Pacjenci Oddziału Reumatologii i Rehabilitacji są obecnie przekazywani do innych oddziałów i szpitali, część pacjentów zostanie wypisana do domu.

- Sytuacja wyraźnie się pogarsza, obserwujemy coraz większy napływ zakażonych pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ttylko dzisiejszej nocy aż 20 chorych wymagało dalszej hospitalizacji - mówi Natalia Cistowska. - Zależy nam by jak najdłużej utrzymać normalny tryb pracy szpitala w innych zakresach m.in. chirurgii, kardiologii czy interny – by zapewnić opiekę chorym niezakażonym, którzy wymagają leczenia specjalistycznego. Przez cały czas pilnie obserwujemy sytuację epidemiczną – dalsza reorganizacja szpitala i ewentualne przekształcanie oddziałów specjalistycznych w oddziały zakaźne - będzie zależna od liczby zakażonych pacjentów.

Czytaj też: 1 listopada tutaj tłumów nie będzie. Tak wygląda Cmentarz Zachodni w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pacjenci, którzy trafiają do szpitala przy ul. Arkońskiej to głównie osoby niezaszczepione.

W piątek, 29 października 2021 r., zanotowano 9387 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 464 przypadki w województwie zachodniopomorskim.

Czytaj też: Sławno: Zginął, bo nie lubił żeberek. Konkubina wbiła mu nóż w serce

Sonda
Czy zaszczepiłeś się już przeciwo Covid-19?
Na czym polega fizjoterapia pacjentów, którzy przeszli COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany