Przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie - kwiecień 2021

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Teatr Letni nabiera kształtów. Widać już konstrukcję dachu [ZDJĘCIA]

2021-04-22 8:19

To jeden z najważniejszych elementów modernizowanego amfiteatru w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Gigantyczna konstrukcja, na której zostanie rozciągnięty dach nad sceną i widownią Teatru Letniego jest już gotowa. Widok robi wrażenie.

Zakończył się pierwszy etap prac montażowych konstrukcji dachu. Ekipy budowlane zakończyły montaż wielkiego pierścienia obwodowego oraz słupów podtrzymujących dach nad sceną i widownią szczecińskiego amfiteatru.

- Wykonawca przystępuje aktualnie do kolejnego etapu robót - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Rozpoczyna się montaż stalowej konstrukcji wewnątrz pierścienia, na której docelowo znajdzie się pokrycie dachu.

Jednocześnie realizowane są prace wokół modernizowanego obiektu. Wykonywany jest m.in. żelbetowy zbiornik na wodę, który będzie wykorzystywany na cele przeciwpożarowe.

Zobacz też: Szczecin: Widać już zarys nowego ronda na węźle Głębokie. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka! [GALERIA]

Co zmieni się w Teatrze Letnim?

W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni; rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; przebudowa widowni; przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni im. H. Majdaniec, zlokalizowany jest w południowo – zachodniej części Parku Kasprowicza. To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu. Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. To wtedy wybudowana została pierwsza scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany wg projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. nadając mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena. W roku 2000 Teatr doczekał się nowego dachu oraz gruntownego remontu widowni, a także częściowego remontu pomieszczeń podscenia. W grudniu 2015 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na „Przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Zwycięzcą konkursu zostało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

Zobacz też: Największy diabelski młyn w Polsce już góruje nad Łasztownią. Kiedy wystartuje Wheel of Szczecin? [ZDJĘCIA]

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy