Szyld wskazywał na hurtownię telefonów. Za drzwiami była jaskinia hazardu

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Szyld wskazywał na hurtownię telefonów. Za drzwiami była jaskinia hazardu

Szczecin: Szyld wskazywał na hurtownię telefonów. Za drzwiami była jaskinia hazardu [ZDJĘCIA]

2021-12-06 10:33

Na szyldzie widniała informacja o hurtowni używanych telefonów. Jednak za drzwiami szczelnie zaklejonymi czarną folią, prowadzona była zupełnie inna - nielegalna działalność. W lokalu w centrum Szczecina działał nielegalny salon gier hazardowych. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

To już kolejna jaskinia hazardu zlikwidowana w ciągu ostatnich miesięcy na terenie Szczecina. Tym razem salon gier działał pod przykrywką hurtowni telefonów.

- W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 11 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe oraz 15 automatów do gier hazardowych - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Dla celów dowodowych zatrzymano również tablet, laptop oraz siedem telefonów komórkowych. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 14.454 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Czytaj też: Szczecin: Wyjeżdżał z parkingu przed sklepem, nagle poczuł uderzenie. Wypadek na Potulickiej znajdzie finał w sądzie

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

To jednak nie wszystko. Podczas przeszukania lokalu ujawniono ponad 7 gramów narkotyków. Zostały one przekazane policji do dalszego postępowania.

- W trakcie czynności zatrzymano jedną osobę, która po przesłuchaniu przez prokuratora została zwolniona - dodaje Małgorzata Brzoza. W akcji uczestniczyło łącznie 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Warto pamiętać, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany od kilku lat. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych - również za pośrednictwem Internetu - jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny nawet do ponad 4 milionów złotych.

Czytaj też: Szczecin. Próbował zaparkować na przystanku. Na zwrócenie uwagi zareagował agresją!

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Dwie nielegalne jaskinie hazardu zniknęły z centrum Szczecina