Szczecin: Szukasz nowej pracy? Możesz zostać strażnikiem miejskim!

2020-05-28 10:51 gk
Straż Miejska w Szczecinie
Autor: ESKA INFO Szczecin

Szczecińska straż miejska szuka nowych pracowników. Posada adresowana jest dla osób, które chcą pomagać lokalnej społeczności, nie boją się wymagającej i odpowiedzialnej pracy i szukają stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Jako funkcjonariusze będą oni dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i chronić porządek publiczny w Szczecinie.

- Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych to główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Oferujemy pracę patrolową w terenie, w systemie trzyzmianowym.

Kto może starać się o pracę w straży miejskiej?

Aplikantem straży miejskiej może zostać osoba, która spełnia następujące wymagania formalne: obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej. Obowiązkowo kandydat na strażnika miejskiego musi posiadać prawo jazdy kat.B.

Dodatkowo mile widziane będą m.in.: wykształcenie wyższe (na kierunku administracja, bezpieczeństwo publiczne, ochrona środowiska), a także doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, doświadczenie w pracy w firmach lub instytucjach zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, znajomość języków obcych, wiedza o działalności straży miejskiej i znajomość topografii Szczecina.

- Wymagamy umiejętności podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, umiejętności pracy w grupie oraz odporności na stres - dodaje Joanna Wojtach.

Ile można zarobić w straż miejskiej?

Straż miejska oferuje stabilne zatrudnienie, tak pożądane obecnie na rynku pracy, z wynagrodzeniem zasadniczym 3100 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę (od 5 do 20 procent) uzależniony od posiadanego stażu pracy, premie motywacyjne w zależności od wyników pracy, system nagród uznaniowych. Po roku zatrudnienia możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem. „trzynastą pensję” i bezpłatne szkolenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie sm.szczecin.pl. Termin składania aplikacji upływa 8 czerwca o godzinie 13.00.

Super Raport 27 V (gość: Bodnar, Girzyński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ