Szczecin stroi się na święta. Na ulicach pojawiły się już pierwsze iluminacje [ZDJĘCIA]

2020-11-19 8:16

Każdego roku, już na początku grudnia, ulice Szczecina rozświetlają tysiące bożonarodzeniowych iluminacji, które przypominają o zbliżających się świętach. Do tego czasu pozostało już niespełna dwa tygodnie, dlatego już teraz rozpoczęło się przystrajanie miasta.

Na latarniach ustawionych wzdłuż głównych ulic pojawiły się pierwsze dekoracje, trwa montaż kolejnych.

- W tym roku będzie ich trochę mniej niż w latach ubiegłych - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Sople, stożki, chmurki, mróz na szkle, będą też rogi obfitości i pierścienie z gwiazdami. Hitem, jak zawsze stanie się z pewnością wielki, świecący globus, który ponownie stanie na zjeździe z Trasy Zamkowej.

Efekty będzie można podziwiać już w pierwszych dniach grudnia.

Przygotowania do okresu świątecznego widać także przy największych galeriach handlowych, gdzie pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji. Tak jest m.in. w rejonie Galerii Kaskada, Atrium Molo czy centrum handlowego na Turzynie, które zostały już przystrojone kolorowymi światełkami.

Z powodu pandemii, zbliżające się święta, a także okres przedświątecznej gorączki zakupów, będą z pewnością zupełnie inne niż wszystkie. Pod wielkim znakiem zapytania stoi również doroczny jarmark bożonarodzeniowy, który wprowadza nas w klimat świąt. Pozostaje nam mieć nadzieję, że piękne iluminacje chociaż w części zrekompensują te wszystkie niedogodności.

W tym roku wyszydełkuję sobie święta