Szczecin: Stare Miasto się zagęszcza. Sąsiadka kamienicy Loitzów nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

2020-11-21 9:00

Przez wiele lat był tutaj mało atrakcyjny, niewielki pusty plac. Kilka miesięcy temu w sąsiedztwie reprezentacyjnej kamienicy Loitzów i dwóch zabytkowych spichlerzy pojawił się płot, a później głęboki wykop i rozpoczęła się budowa. Nowa kamienica ma już dwa piętra i wciąż rośnie.

Jeszcze niedawno ulica Kurkowa na Starym Mieście przypominała zwykłą drogę osiedlową. Wkrótce, dzięki zagęszczającej się zabudowie i rewitalizacji znajdującego się tuż obok skweru im. Guido Recka, a przede wszystkim sąsiedztwie zabytkowej XVI-wiecznej kamienicy Loitzów, czyli jednego z nielicznych ocalonych zabytków w tej części miasta, może zyskać zupełnie nowe oblicze i stać się klimatycznym zaułkiem, jakich w tej części miasta zdecydowanie brakuje.

Budowa kamienicy rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Miesiąc temu gotowe było przyziemie nowej kamienicy, obecnie widoczne są kolejne dwie kondygnacje. Jaki będzie ostateczny efekt? Tego inwestor nie zdradza. Według zapowiedzi, zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na maj 2021 roku.

To już kolejna inwestycja przy ulicy Kurkowej. Kilka lat temu powstała tutaj nowa kamienica, nawiązująca architekturą do staromiejskiej zabudowy. Jak wynika z informacji widniejących na tablicy informacyjnej budowy, inwestorem jest ta sama firma, co oznacza, że możemy się spodziewać budynku w podobnym stylu.

Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że po zakończeniu budowy, modernizacji doczeka się także sama ulica Kurkowa, której obecny stan pozostawia wiele do życzenia.

Opuszczona fabryka na Podlasiu
Nasi Partnerzy polecają