bezdomny

i

Autor: pixabay.com

Szczecin: Spalili bezdomnego! Prokuratura bezlitosna. Jest akt oskarżenia

2022-02-10 16:38

Najpierw mieli odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, ale ich ofiara zmarła w szpitalu w Gryficach, więc akt oskarżenia przekwalifikowano na zabójstwo. Po horrorze w centrum Szczecina prokuratura aktualizuje dokumenty i kieruje je do sądu: dwoje młodych napastników odpowie za "zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem". Za kratami mogą spędzić resztę życia.

Do brutalnego ataku doszło w poniedziałek 5 kwietnia 2021 r. Ok. 4.00 nad ranem na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Matejki dwóch młodych napastników - 29 i 30 lat zapytało śpiącego tam bezdomnego o... pieniądze. Kiedy mężczyzna odparł, że nic nie ma, oblali go łatwopalną substancją i podpalili. Ubranie bezdomnego zaczęło płonąć, najpierw bezskutecznie próbował je ugasić, później wołał o pomoc. Jeden z lokatorów usłyszał odgłosy dramatu i wezwał pogotowie. Poparzonego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Gryficach, ale tam okazało się, że ogień zajął ok. 90 proc. ciała i dróg oddechowych. Po kilku dniach zmarł. 

Zobacz więcej: Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Mężczyzna zmarł. Nowe zarzuty dla sprawców

Brutalne samobójstwo Witkacego. Potrzebował dwóch pogrzebów l Historia z Koprem
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?

Obaj mężczyźni - 29- i 30-latek zostali zatrzymani, przebywają teraz w areszcie. Śledczy precyzują, że żaden z nich nie przyznał się do zarzucanego im czynu. Złożyli wyjaśnienia. W trakcie śledztwa szczecińska prokuratura najpierw oskarżyła ich o usiłowanie zabójstwa, później - po śmierci bezdomnego - o zabójstwo. W czwartek (10.02.22) dokumenty wysłano do sądu. Domniemani mordercy odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem: za tak sformułowany zarzut grozi im co najmniej 12 lat więzienia, 25, albo dożywocie. Wiadomo, że obaj byli już wcześniej karani. 

Nasi Partnerzy polecają