Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Mężczyzna zmarł. Nowe zarzuty dla sprawców

Świeca
Autor: Pexels

Już nie za usiłowanie zabójstwa, lecz za zabójstwo będą odpowiadać dwaj mężczyźni, którzy brutalnie okaleczyli bezdomnego starszego mężczyznę w centrum Szczecina, oblewając go łatwopalnym płynem i podpalając. Poszkodowany, który z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala, po kilku dniach zmarł.

Do makabrycznych zdarzeń doszło w w miniony poniedziałek, 5 kwietnia, we wczesnych godzinach rannych, na ulicy Matejki w Szczecinie. Z niewiadomych przyczyn, dwóch napastników w brutalny sposób potraktowało bezdomnego mężczyznę. Oblali go łatwopalnym płynem i podpalili. Poszkodowany w ciężkim stanie, z oparzeniami II i III stopnia został przetransportowany do szpitala. Miał poparzoną głowę, szyję, klatkę piersiową, brzuch i nogi. Niestety, po kilku dniach pobytu w szpitalu, mężczyzna zmarł.

Czytaj więcej: Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Początkowo postawiono im zarzuty usiłowania zabójstwa, jednak w obliczu śmierci poszkodowanego, zostały one zmienione. Będą oni odpowiadać za zabójstwo. Grozi im nawet kara dożywotniego więzienia.

Zobacz też: Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta": "Ja nie mam za co przepraszać"

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE