Świeca

i

Autor: Pexels

Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Mężczyzna zmarł. Nowe zarzuty dla sprawców

2021-04-21 7:15

Już nie za usiłowanie zabójstwa, lecz za zabójstwo będą odpowiadać dwaj mężczyźni, którzy brutalnie okaleczyli bezdomnego starszego mężczyznę w centrum Szczecina, oblewając go łatwopalnym płynem i podpalając. Poszkodowany, który z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala, po kilku dniach zmarł.

Do makabrycznych zdarzeń doszło w w miniony poniedziałek, 5 kwietnia, we wczesnych godzinach rannych, na ulicy Matejki w Szczecinie. Z niewiadomych przyczyn, dwóch napastników w brutalny sposób potraktowało bezdomnego mężczyznę. Oblali go łatwopalnym płynem i podpalili. Poszkodowany w ciężkim stanie, z oparzeniami II i III stopnia został przetransportowany do szpitala. Miał poparzoną głowę, szyję, klatkę piersiową, brzuch i nogi. Niestety, po kilku dniach pobytu w szpitalu, mężczyzna zmarł.

Czytaj więcej: Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Początkowo postawiono im zarzuty usiłowania zabójstwa, jednak w obliczu śmierci poszkodowanego, zostały one zmienione. Będą oni odpowiadać za zabójstwo. Grozi im nawet kara dożywotniego więzienia.

Zobacz też: Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta": "Ja nie mam za co przepraszać"

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają