Sklepy otwarte w majówkę 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Sklepy otwarte w majówkę 2021. Gdzie zrobić zakupy w długi weekend 1-3 maja?

2021-04-29 18:31

Przed nami majówka 2021, czyli długi weekend, związany ze świętami przypadającymi 1 i 3 maja. Te dni są ustawowo wolne od pracy, dlatego większość sklepów będzie zamknięta. Wszystkie niezbędne zakupy warto więc zrobić jeszcze w piątek, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i kłopotów. Na szczęście będą też placówki, które w dni świąteczne będą otwarte. Gdzie będzie można zrobić zakupy w dni wolne od pracy?

Majówka 2021 w Szczecinie. Jakie sklepy będą czynne?

Przed nami wyjątkowo długi weekend bez handlu. Sklepy będą nieczynne przez 3 dni: 1, 2 i 3 maja. 1 maja przypada Święto Pracy, które jest dniem wolnym. 2 maja to niehandlowa niedziela, natomiast poniedziałek, 3 maja to również dzień wolny od pracy - Święto Konstytucji 3 maja. W tych dniach wszystkie duże sklepy będą nieczynne. W tych dniach nie skorzystamy z usług sklepów takich jak Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour czy Auchan. Nieczynne będą również galerie handlowe jak Galaxy, Galeria Kaskada, Turzyn czy Atrium Molo. Mieszkańcy Szczecina, którzy zapomnieli wcześniej zrobić najpotrzebniejsze zakupy będą jednak mieli szanse na uzupełnienie zapasów. Które sklepy w Szczecinie będą czynne?

Zobacz też: 3 maja - co to za święto? Dlaczego obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja?

Szansą na zrobienie zakupów 1, 2 i 3 maja będą przede wszystkim małe osiedlowe sklepiki, w których za ladą stanie właściciel lub osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Otwarta będzie także część sklepów sieci Żabka. Dodatkowo kolejną opcją na drobne zakupy są stacje benzynowe, gdzie w niedziele i święta sklepy są zazwyczaj czynne.

Z powodu pandemii koronawirusa w zdecydowanej większości nieczynne będą również lokale gastronomiczne, jednak część restauracji oferuje jedzenie na wynos lub z dowozem do domu także w dni wolne od pracy.

Zobacz też: Majówka 2021: Tego dnia nie załatwisz spraw w szczecińskim magistracie

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany