Wypadek wydarzył się na placu zabaw

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Wypadek wydarzył się na placu zabaw

Szczecin: Siedmioletnie dziewczynki podduszone skakanką! Ruszyło śledztwo w szokującej sprawie

2021-04-26 16:54

Jak podaje Wirtualna Polska, Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód rozpoczęła śledztwo w szokującej sprawie wypadku w przedszkolu, w którym ucierpiały dwie dziewczynki. Siedmiolatki przebywają obecnie w szpitalu, gdzie wprowadzone zostały w stan śpiączki farmakologicznej.

Zgodnie z informacjami podanymi przez WP prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na placu zabaw, do którego doszło w szczecińskim przedszkolu przy ul. Hożej.

Czytaj też: Praca w Szczecinie. Jest zatrudnienie dla ponad stu programistów

- Sprawą wypadku zajmuje się Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód, która wszczęła śledztwo z art. 160 paragraf 2 KK, czyli narażenia małoletnich pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osoby zobowiązane do opieki nad nimi w chwili zdarzenia. Obecnie pod nadzorem prokuratury trwają intensywne czynności procesowe, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia - przekazała w rozmowie z Wirtualną Polską Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Wypadek miał miejsce w piątek 23 kwietnia w przedszkolu przy ul. Hożej w Szczecinie. Siedmioletnie dziewczynki trafiły do szpitala po podduszeniu skakanką, do którego doszło w czasie zabawy. Dziewczynki zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze określają ich stan jako ciężki.

Czytaj też: Szczecin: Eskortowali ciężarną kobietę. Liczyła się każda minuta

Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska skomentował tę sprawę w rozmowie z WP: - Rozmawiałem z dyrektorką placówki, udało mi się ustalić, że nauczycielki zorientowały się bardzo szybko, co się stało. Po dosłownie kilku, kilkunastu sekundach udzieliły pomocy dzieciom - mówił. - Pogotowie również przyjechało bardzo szybko, na miejscu było po 5 minutach. Ratownicy przekazali nam, że panie przedszkolanki zrobiły wszystko, co można było w tej sytuacji zrobić - dodał.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek poinformował natomiast na Facebooku, że zarządził "drobiazgową kontrolę by wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Obejmie ona także urządzenia na placach zabaw wszystkich pozostałych placówek".

Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie