Przebudowa Estakady Pomorskiej - kwiecień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Remont Estakady Pomorskiej wkracza w nowy etap. Kolejne utrudnienia po majówce [ZDJĘCIA]

2021-04-23 17:53

Rozpoczyna się kolejny etap prac, związany z modernizacją Estakady Pomorskiej. Inwestycja utrudnia życie kierowcom poruszającym się pomiędzy prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina. Po majówce wprowadzone zostanę kolejne zmiany w organizacji ruchu, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i tablice informacyjne.

- W ramach robót mostowych, prace prowadzone są na jezdni północnej i południowej Estakady - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Na jezdni północnej ułożono nową izolację; zamontowano dylatacje, prowadzone są prace przy prefabrykacji zbrojenia dla kap chodnikowych, betonowane są kapy chodnikowe, trwa ustawianie krawężników. Na jezdni południowej oczyszczono powierzchnie betonowe, zamontowano dylatacje, wykonano zbrojenie i betonowanie warstwy wyrównawczej, przystąpiono także do reprofilacji i gruntowania powierzchni betonowej pod nową izolację.

Zobacz też: Szczecin: Po ponad dwóch latach popularny szlak spacerowy znów dostępny dla mieszkańców

Sporo dzieje się również pod wiaduktem, gdzie prowadzone są prace związane z wykonaniem nowych filarów.

- Prowadzony jest montaż łożysk, trwa prefabrykacja i betonowanie oczepu jednego z filarów - dodaje Piotr Zieliński. - Ponadto wykonawca realizuje prace związane z uzupełnianiem ubytków betonu zaprawami naprawczymi i piaskowaniem powierzchni betonowej.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót, polegającego na remoncie wiaduktu biegnącego nad bocznicą kolejową, która prowadzi do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A., wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu zostanie cała jezdnia wyjazdowa z miasta znajdująca się na wspomnianym obiekcie. Pojazdy poruszać się będą by-passem, który zostanie poprowadzony w kierunku jezdni wspomagającej i następnie na jezdnię Estakady Pomorskiej.

Zobacz też: Łukasz Berezak ma powody do radości. Ogromny sukces zbiórki dla superbohatera WOŚP

Dodatkowo w związku z pracami drogowymi, zamknięte dla ruchu zostaną dwa przejazdy pod Estakadą Pomorską. Dojazd do ul. Górnośląskiej będzie możliwy ostatnim przejazdem.

Zmiany w organizacji zaczną obowiązywać od 4 maja. Utrudnienia potrwają kilka tygodni.

Przebudowa Estakady Pomorskiej - kwiecień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy