Szczecin Pomorzany: Krajobraz jak po APOKALIPSIE. Wycięli DZIESIĄTKI drzew! [ZDJĘCIA]

Wycinka drzew na stacji Szczecin Pomorzany
Autor: Grzegorz Kluczyński

Dla osób, które dawno nie odwiedzały tej części Szczecina, ten widok może być sporym szokiem. Widok pociągów, które przejeżdżały zielonym wąwozem ze Szczecina Głównego w kierunku stacji Szczecin Turzyn czy Szczecin Wzgórze Hetmańskie, przeszedł już do historii. W sąsiedztwie nieczynnego przystanku Szczecin Pomorzany wycięto kilkadziesiąt drzew.

Skarpy, porośnięte dotychczas gęstą roślinnością, zostały niemal doszczętnie wykarczowane, co bardzo niepokoi okolicznych mieszkańców. Zdemontowany został również tor w kierunku Turzyna. Krajobraz jest wręcz apokaliptyczny.

Wszystko związane jest z trwającą budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Wycinka drzew spowodowana jest nie tylko dostosowaniem szlaku kolejowego do obowiązujących norm dotyczących odległości nasadzeń od torowiska, ale również z koniecznością poszerzenia trasy między Pomorzanami i Turzynem. W miejscu dotychczasowego jednego toru, zostaną zbudowane dwa, po jednym w każdym kierunku.

Gruntownie zostanie również przebudowana nieużywana od lat stacja Szczecin Pomorzany. Powstaną dwa nowe perony połączone kładką, a obok przystanku, w miejscu ogródków działkowych, planowany jest również parking.

Szczecińska Kolej Metropolitalna połączy nie tylko oddalone od siebie dzielnice Szczecina, ale także umożliwi łatwy i szybki dojazd do miast ościennych: Polic, Gryfina, Goleniowa i Stargardu. W ramach budowy SKM zmodernizowane zostaną istniejące przystanki, powstaną również nowe, m.in. przy ul. Ku Słońcu i Arkońskiej. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Nielegalny zlot samochodów w Poznaniu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE