Sznur, pętla

i

Autor: mjtrimble / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Pomoc nadeszła w OSTATNIEJ chwili. Policjant w ostatniej chwili odciął SZNUR!

2021-03-22 12:55

Dosłownie w ostatniej chwili policjantom z komisariatu Szczecin - Nad Odrą udało się ocalić życie młodego mężczyzny, który usiłował popełnić samobójstwo. 23-latek, który chciał powiesić się na jednej z klatek schodowych, trafił pod opiekę lekarzy.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w minioną sobotę. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Nie podał jednak miejsca pobytu ani żadnych danych, po czym nagle rozłączył się.

W obliczu zagrożenia zdrowia i życia liczyła się dosłownie każda minuta. Dyżurna komisariatu zareagowała natychmiast i do działań poszukiwawczych skierowała policjantów. Będąc w stałym kontakcie z patrolami zaangażowanymi w działania poszukiwacze cały czas monitorowała sytuację, dysponując danymi dotyczącymi logowania się telefonu mężczyzny.

Zobacz też: Ładzin: Awantura między sąsiadami zakończyła się STRZELANINĄ!

Podczas intensywnych poszukiwań, starszy posterunkowy Jakub Maruszewski na jednej z klatek schodowych odnalazł mężczyznę wiszącego na sznurku. Natychmiast go uwolnił i podjął intensywną, długotrwałą resuscytację, dzięki której udało się przywrócić czynności życiowe desperata.

Przybyli na miejsce policjanci czuwali nad nim do momentu przybycia karetki pogotowia. Uratowany 23-latek został przetransportowany do szpitala pod opiekę lekarzy.

Starszy posterunkowy Jakub Maruszewski z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą posiada uprawnienia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, co niewątpliwie pomogło uratować młodego mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: MASAKRA w zagrodzie. Wilki POŻARŁY kilkanaście zwierząt! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Policja przypomina, że każdy, kto potrzebuje pomocy, może zgłosić się do osób oraz instytucji pomocowych takich jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Starszy posterunkowy Jakub Maruszewski

i

Autor: mat. policji Starszy posterunkowy Jakub Maruszewski
Sonda
Czy Polska radzi sobie z problemem samobójstw wśród nastolatków?
Dr Paweł Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości