Floating Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Floating Arena

Szczecin: Otwierają Floating Arenę. Ale nie wszyscy będą zadowoleni

2022-02-25 17:06

Po trzech miesiącach przerwy, największa pływalnia w Szczecinie zostanie ponownie otwarta w poniedziałek, 28 lutego. Ale nie dla wszystkich. Mieszkańcy nadal nie będą mogli pójść popływać w ramach wejść biletowanych i karnetów.

Pływalnia została zamknięta, po tym jak wichura uszkodziła szklaną elewację budynku.

- Uszkodzenia spowodowane przez wichurę 2 grudnia 2021 r., okazały się na tyle poważne, że korzystanie z basenu było niemożliwe. Porywisty wiatr doprowadził do poluzowania przeszkolonych pionowych elementów elewacji basenu. W efekcie narożny fragment ściany zachodniej o powierzchni około 10 metrów kwadratowych uległ zniszczeniu - mówi Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Prowadzone w ostatnich tygodniach prace zabezpieczające wnętrze budynku to doraźne działania, które w opinii rzeczoznawcy budowlanego gwarantują użytkownikom pływalni bezpieczeństwo. Jednocześnie, na zewnątrz obiektu będą kontynuowane działania mające na cele wzmocnienie konstrukcji elewacji.

Floating Arena wciąż nie dla mieszkańców

Basen będzie dostępny tylko dla grup zorganizowanych. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy od trzech miesięcy czekali na otwarcie pływalni, będą musieli obejść się smakiem. Tak będzie przez co najmniej dwa kolejne tygodnie. Jak tłumaczy szczeciński magistrat, jest to podyktowane względami organizacyjnymi.

- Jednym z warunków uruchomienia basenu było wydzielenie i zamknięcie stref potencjalnie niebezpiecznych, dlatego nie m.in.: trybuny, siłownia, gabinety rehabilitacji i odnowy biologicznej znajdujące się w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu, nie będą dostępne dla użytkowników - tłumaczy Dariusz Sadowski. - W związku z powyższym, przez pierwsze dwa tygodnie z pływalni będą mogły korzystać wyłącznie grupy zorganizowane. Jeżeli w tym czasie nie zostaną odnotowane żadne incydenty związane z nieprzestrzeganiem zasad dot. poruszania się w wyznaczonych strefach, w połowie marca wstęp na Floating Arenę będą mieli również klienci indywidualni.

Czytaj też: To było twarde lądowanie! Łabędź pomylił kałużę z rzeką. Na pomoc ruszyli szczecińscy strażnicy miejscy

Co dalej z Floating Areną?

Z uwagi na fakt, iż rzeczoznawca budowalny, który przygotowuje ekspertyzę dotyczącą uszkodzeń Floating Areny, był zaangażowany w prace naprawcze i budowę zabezpieczenia, termin złożenia przez niego dokumentacji został przesunięty na koniec marca. Na podstawie ekspertyzy zostaną podjęte decyzje dot. docelowego zabezpieczenia uszkodzeń.

Czytaj też: Wstęp na nowy basen w Szczecinie jest za drogi? "To dyskryminacja"

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni