Szczecin: Ostatnie spojrzenie na były wieżowiec TVP. Już wkrótce zmieni się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

2020-10-12 17:21

To najstarszy szczeciński "drapacz chmur". 17-piętrowy wieżowiec u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Niedziałkowskiego, który do niedawna należał do Telewizji Polskiej, wkrótce zupełnie zmieni swoje oblicze. Niedawno ruszyła przebudowa budynku.

Charakterystyczny wieżowiec został oddany do użytku na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W tym czasie był to najwyższy budynek w mieście. Przez wiele lat mieściły się w nim redakcje Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z biegiem lat okazało się, że nie spełnia on wymaganych oczekiwań, a dziennikarze przenieśli się do sąsiednich budynków.

W wieżowcu ulokowały się różne firmy, jednak okazało się, że nie spełnia on norm bezpieczeństwa, co sprawiło, że ostatecznie został on wyłączony z użytku. Przez wiele lat próbowano sprzedać nieruchomość - bezskutecznie. Dopiero kilka lat temu znalazł się nabywca, który postanowił gruntownie przebudować niefunkcjonalny biurowiec i stworzyć w nim... zielony apartamentowiec.

W budynku rozpoczęły się już prace przygotowawcze - zarówno we wnętrzach, gdzie usuwane jest wyposażenie, jak i na zewnątrz, gdzie demontowane są elementy elewacji. Docelowo wieżowiec zupełnie zmieni swoje oblicze i przeznaczenie. Powstanie w nim 114 mieszkań z 92 tarasami, a także wspólny taras dla wszystkich mieszkańców, mieszczący się na dachu. Budynek będzie wyposażony w całodobową recepcję, monitoring, klimatyzację i instalację światłowodową. Obok powstanie siedmiokondygnacyjny garaż.

Odmieniony wieżowiec będzie nosił nazwę "Sky Garden". Według zapowiedzi inwestora, budowa powinna zakończyć się za dwa lata.

Dwa serca czekają na nakrętki na rzeszowskim Rynku