Szczecin: Od poniedziałku ten widok przejdzie do historii. Znów będziemy mogli pójść do parku i na bulwary [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-04-17 18:50 gk

W czwartek rząd ogłosił stopniowe zniesienie obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Od poniedziałku mieszkańcy Szczecina znów będą mogli pójść do parku. Nie oznacza to jednak powrotu do stanu sprzed kilku tygodni.

Jasne Błonia i bulwary w Szczecinie przygnębiająco puste w czasach epidemii

Taśmy zagradzające wejście na Jasne Błonia to bardzo przygnębiający widok, zwłaszcza gdy pogoda sprzyja spacerom na świeżym powietrzu. Smutne wrażenie robią również wyludnione bulwary, które o tej porze roku tętnią życiem. Od najbliższego poniedziałku zakaz wstępu do parków i lasów zostanie zniesiony. Będzie można również pójść na spacer nad Odrę.

Czytaj też: Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa?

Nadal jednak nie będzie można gromadzić się w grupach, a między spacerującymi będzie musiał zostać zachowany odstęp dwóch metrów. Zamknięte będą również place zabaw.

Wychodząc na dwór musimy też pamiętać o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Możemy do tego wykorzystać maseczki ochronne - zarówno te, które możemy kupić w sklepach, jak i zrobione własnoręcznie. W przypadku gdy nie mamy maseczki, możemy użyć chusty lub szalika.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE