Przebudowa al. Jana Pawła II - sierpnień 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin

Szczecin: Od niedzieli po nowemu na al. Jana Pawła II. Nie jedźcie na pamięć!

2021-08-25 21:04

Trwająca od ponad roku modernizacja alei Jana Pawła II w centrum Szczecina wchodzi kolejny etap. Od najbliższej niedzieli kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore zmiany. Warto więc zwracać szczególną uwagę na oznakowanie.

Obecnie na wschodniej części ulicy prowadzone są prace przy wykończeniowe nawierzchni chodników i zjazdów. Trwają roboty brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni. Rozpoczęły się także prace przy wykonywaniu nasadzeń.

- W ramach zadania wykonano również przebudowę sieci wodociągowej wraz z wybudowaniem nowych elementów sieci kanalizacji deszczowej - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Czytaj też: Kołbaskowo: Pociąg-widmo wciąż straszy. Kiedy Niemcy zabiorą swój wrak?

Przebudowa al. Jana Pawła II - sierpnień 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin

Natomiast na zachodniej części ulicy, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Wielkopolską i Felczaka, wykonane zostały elementy kanalizacji deszczowej, przebudowane zostały istniejące hydranty, a wykonawca przystąpił do układania nowej nawierzchni.

W najbliższy weekend rozpoczyna się kolejny etap inwestycji. Wiąże się to z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

- W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku planowane jest oddanie do ruchu wschodniej jezdni ul Jana Pawła II z wyłączeniem jezdni zachodniej na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do ul Felczaka - dodaje Hanna Pieczyńska. -

Inaczej będą jeździć autobusy linii nr 70. Od pl. Grunwaldzkiego autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, Felczaka, Monte Cassino, pl. Odrodzenia do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian.

Na zmienionej trasie funkcjonować będą przystanki:

  • „Plac Grunwaldzki” nr 11622 (kier. Urząd Miasta), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II za zjazdem z pl. Grunwaldzkiego,
  • „Urząd Miasta” nr 12592 (końcowy), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską,
  • „Urząd Miasta” nr 12522 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka po zachodniej stronie skrzyżowania z al. Jana Pawła II, wspólny z liniami 87 i 90,
  • „Plac Grunwaldzki” nr 11631 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany na pl. Grunwaldzkim między ul. Rayskiego i ul. Śląską, wspólny z liniami nocnymi.

Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki „Plac Grunwaldzki” nr 11621 i 11623 oraz „Urząd Miasta” nr 12591. W związku ze zmianą trasy odjazdy z przystanku początkowego „Urząd Miasta” realizowane będą 1 minutę wcześniej w stosunku do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy.

Czytaj też: W szczecińskich szkołach brakuje NAUCZYCIELI! W tych przedmiotach jest największe zapotrzebowanie!

Przebudowa al. Jana Pawła II - sierpnień 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają