Budowa basenu przy ul. Jodłowej

i

Autor: UM Szczecin Nowa pływalnia przy SP51 już prawie gotowa.

Szczecin: Nowy basen prawie gotowy. Kiedy otwarcie "Orki" w SP51? [ZDJĘCIA]

2021-11-04 11:38

Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby był już gotowy na przyjęcie pierwszych miłośników pływania. Na ten moment przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać. Dobiega końca budowa nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej. Na pływalni "Orka" trwają prace wykończeniowe.

Nowa pływalnia zastąpiła wysłużony i mało funkcjonalny stary basen szkolny. W jego miejscu powstał zupełnie nowy kompleks z nowoczesnym wyposażeniem.

- Większość instalacji oraz wyposażenia obiektu jest już gotowa - mówi Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Prowadzone są roboty wykończeniowe i porządkowe. W części zewnętrznej wykonywane jest zagospodarowanie terenu – trwa budowa chodników, dojazdów oraz parkingu. Z obiektu będzie można skorzystać po zakończeniu robót i procedur odbiorowych.

Finał prac zaplanowany jest na początek przyszłego roku.

Czytaj też: Zwiedziła całą Polskę, teraz można zobaczyć ją w Szczecinie. Wielka huśtawka stanęła na placu Orła Białego

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Co znajdzie się na nowej pływalni przy SP51?

Hala basenowa składać się będzie z 25 metrowego, 6-torowego basenu pływackiego o głębokości od 1,2 do 1,8 m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 metrów kwadratowych i głębokości 90-120 cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9 metrów. Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa.

W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni.

Koszt inwestycji to 35 milionów złotych.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Umiesz pływać?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany