Szczecin: Nowe schody jak... tor do wspinaczki. Spacer z wózkiem to prawdziwe wyzwanie!

2020-02-18 8:22 gk
Strome schody przy ul. Arkońskiej
Autor: Grzegorz Kluczyński

Powstały zaledwie kilka tygodni temu, jako jeden z elementów przebudowanej ulicy Arkońskiej. Miały ułatwić poruszanie się po atrakcyjnych terenach leśnych, tymczasem... odstraszają. Zdaniem mieszkańców, schody łączące wiadukt z przebiegającym pod nim szlakiem spacerowo-rekreacyjnym, są zdecydowanie za strome.

O ile pokonanie kilkudziesięciu stopni nie stanowi problemu dla osoby o dobrej kondycji fizycznej i bez żadnych obciążeń, to dla seniorów, niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami może to już być spore wyzwanie. Wiele osób uważa, że są za strome i poruszanie się po nich może być nawet niebezpieczne.

Okoliczne tereny są popularnym miejscem rekreacji mieszkańców Szczecina. Tutaj przebiegają licznie odwiedzane przez całe rodziny szlaki spacerowe i trasy rekreacyjne z których chętnie korzystają biegacze, rowerzyści i rolkarze. Tuż obok znajduje się popularna "Arkonka", która latem jest obleganym przez tysiące mieszkańców kąpieliskiem, a poza sezonem oferuje m.in. skatepark czy lodowisko.

Jak przekonują urzędnicy, schody zostały zbudowane zgodnie z obowiązującymi normami. W tym przypadku najprawdopodobniej zabrakło wyobraźni i zdolności przewidywania. Wielu osobom pozostaje zatem poruszanie się mniej stromą, ale za to o wiele dłuższą, okrężną drogą.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE