Osiedle Kaliny

i

Autor: Google Earth

Szczecin: Niebezpieczny obiekt na os. Kaliny. Będzie ewakuacja mieszkańców

2020-10-14 14:31

Niebezpieczny przedmiot znaleziono na ul. Jodłowej na os. Kaliny – poinformował w środę rzecznik prezydenta Szczecina. W niedzielę rano obiekt mają usunąć saperzy. Ewakuowanych ma być ponad 550 okolicznych mieszkańców.

- Na niebezpieczny przedmiot natrafiły ekipy budowlane w trakcie prowadzenia prac wodno-kanalizacyjnych. Z uwagi na wydobywający się płomień oraz dym, obiekt został doraźnie zabezpieczony i obecnie nie stanowi zagrożenia - informuje rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa.

Dodał, że "po wielokrotnym rekonesansie" patrolu saperskiego na miejsce wezwano wojskowych saperów chemików, którzy w niedzielę "dokonają ponownego rekonesansu i neutralizacji obiektu".

O godz. 7:00 w niedzielę rozpocznie się ewakuacja mieszkańców okolicy. Chodzi o osoby mieszkające przy ul. Jodłowej nr 1, 3, 5 i 7, Santockiej nr 30 i 31 oraz Kosodrzewiny nr 3, 4, 5 i 6. Ewakuacja dotyczy (według rejestrów meldunkowych) ponad 550 osób.

Jak poinformował Kolasa, na miejscu podstawione będą autobusy, które przewiozą zainteresowanych mieszkańców do hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12B.

Akcja saperów chemików ma się rozpocząć o godz. 9:00.

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany