Szczecin nie potrafi wykorzystać potencjału Filharmonii?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Radny ma pomysł na zagospodarowanie terenu obok Filharmonii

Szczecin nie potrafi wykorzystać potencjału Filharmonii? Atrakcyjny zielony teren leży odłogiem

2022-06-09 19:56

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie to budynek, którego sława już dawno przekroczyła nie tylko granice miasta, ale i Polski. "Lodowy pałac" był wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach i stał się architektoniczną ikoną Szczecina. Radny Patryk Jaskulski zauważył jednak, że miasto nie wykorzystuje w pełni potencjału budynku. Chodzi mianowicie o tereny zielone, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie okazałego gmachu. Radny wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

Patryk Jaskulski zauważył, że w okolicy budynku Filharmonii brakuje ławek, na których można byłoby przysiąść i podziwiać jego piękno. Radny jest przekonany, że miasto powinno zastanowić się nad stworzeniem dodatkowej przestrzeni ekspozycyjnej, która pozwoliłaby spojrzeć na Filharmonię z nowej perspektywy, m.in. od strony ulicy Matejki. Zwrócił również uwagę na opustoszałą działkę na tyłach Filharmonii, u zbiegu ul. Matejki i Zygmunta Starego, która - jego zdaniem - mogłaby służyć mieszkańcom. Jest to teren należący do miasta i w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zieleń parkową. Teren jest jednak ogrodzony, a mieszkańcy nie mają tam wstępu.

"Istnieje tu gotowa infrastruktura, która już dziś może służyć mieszkańcom, wystarczy otworzyć bramę wjazdową, ustawić kilka ławek, leżaków oraz koszy na śmieci. Mamy szansę stworzyć niskim nakładem finansowym bardzo atrakcyjną przestrzeń rekreacyjną, która dałaby możliwość podziwiania architektury budynku Filharmonii w otoczeniu zieleni"

- czytamy w interpelacji.

Czytaj też: Radny ma pomysł na jedną z najważniejszych przepraw w Szczecinie. Most Długi może się zmienić. "Inwestycja kosmetyczna"

Radny Jaskulski dodaje, że warto pomyśleć nad przygotowaniem w tym miejscu kompleksowej inwestycji.

"Można stworzyć tu chociażby "ogród sztuki" z plenerową sceną lub po prostu piękny zieleniec"

- dodaje i pyta prezydenta, czy miasto może już teraz udostępnić tereny obok Filharmonii mieszkańcom, a także o bardziej dalekosiężne plany wobec wspomnianej działki.

Odpowiedź na interpelację radnego Patryka Jaskulskiego poznamy najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu.

Czytaj też: Zbudowali chodnik "znikąd-donikąd"! Kuriozalna inwestycja w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją