Nowa ścieżka wokół jeziora Goplana

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Na rolkach wokół Goplany. Już oficjalnie!

2020-10-30 14:47

Rolkarze, rowerzyści i spacerowicze korzystają z niego już od kilku miesięcy, ale to w czwartek oficjalnie zakończyła się budowa toru pieszo-rolkowo-rowerowego wokół jeziora Goplana w Lesie Arkońskim.

Przypominamy, jest to zwycięski projekt z ubiegłorocznego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakładał przedłużenie istniejącej trasy biegnącej dookoła Arkonki, poprzez utwardzenie nawierzchni dróg wokół jeziora Goplany.

- Zakończona właśnie inwestycja obejmowała wykonanie jezdni z nawierzchni bitumicznej o szerokości 4 m oraz pojedynczych łączników o szerokościach 3 i 2 m - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Jezdnia jest podzielona na dwa dwumetrowe pasy – na zewnątrz dla rowerów, a po stronie wewnętrznej – dla amatorów rolek oraz pieszych. Łączna długość nowej trasy to 1534 m.

W celu zapewnienia ochrony migrującym płazom, wzdłuż północno-wschodniej części trasy powstały ogrodzenia ochronno-naprowadzające oraz specjalne przepusty. Wzdłuż wyniesionej części trasy oraz w rejonie przepustów stanęły drewniane balustrady o wys. 1,2 m. Na całej trasie ustawiono również ławki i kosze na śmieci.

Koszt inwestycji to prawie 2,7 mln zł.

"Striptiz" RADNEGO! Ta sesja Rady Powiatu przejdzie do historii!
Nasi Partnerzy polecają