Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - lipiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - lipiec 2021

Szczecin: Międzyodrze rozkopane. Kierowcy jeżdżą objazdami. Co się dzieje na placu budowy? [ZDJĘCIA]

2021-07-16 9:02

To kolejna inwestycja drogowa, która spędza sen z oczu szczecińskich kierowców. Od ponad miesiąca w rejonie ulicy Energetyków trwają prace przy przebudowie układu komunikacyjnego. Na skrzyżowaniu z ulicą Św. Florina powstało tymczasowe rondo, które docelowo będzie tam funkcjonowało na stałe, jednak najwięcej prac toczy się na ulicach Bulwar Gdański i Bulwar Śląski wzdłuż nabrzeża Parnicy.

- Na wybranych odcinkach ul. Bulwar Gdański prowadzono prace przy rozbiórkach starych krawężników oraz nawierzchni - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wykonywane było korytowanie oraz wykonano warstwy konstrukcyjne jezdni.

Trwają również prace przy przebudowie sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Układane są też kanalizacje teletechniczne.

- Dodatkowo wykonawca zajmie się układaniem nowych krawężników na fragmentach ul. Bulwar Gdański i Śląski - dodaje Piotr Zieliński.

Z powodu zamknięcia wspomnianych ulic, na skrzyżowaniu ulic Energetyków i św. Floriana wyznaczono tymczasowe rondo, by umożliwić dojazd do portu i na Łasztownię. Początkowo to rozwiązanie powodowało spore utrudnienia, jednak z czasem kierowcy przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu. Rondo w tym miejscu pozostanie już na stałe. W kolejnym etapie prac skrzyżowanie zostanie gruntownie przebudowane, powstanie również rozjazd dla tramwajów w kierunku Łasztowni i przyszłego Mostu Kłodnego.

Czytaj też: Renowacja szczecińskiej katedry nie wszystkim się podoba. Sypią się GROMY! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przebudowa dróg na Międzyodrzu

Prace budowlane obejmują przebudowę ulic: Energetyków, Władysława IV, Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego. W zakres prac wchodzi:

  • budowa skrzyżowania z ruchem okrężnym;
  • budowa ciągów pieszych, rowerowych i pieszo-rowerowych;
  • przebudowa torowiska tramwajowego wraz z niezbędną infrastrukturą;
  • przebudowa kolizyjnych sieci podziemnych i nadziemnych (m.in. sieci elektroenergetyczne, elektryczne, sanitarne, cieplne, gazowe, wodociągowe, teletechniczne);
  • przebudowa i budowa zjazdów publicznych i indywidualnych;
  • budowa parkingu;
  • zapewnienie systemu odwodnienia poprzez przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami oczyszczającymi;
  • wymiana konstrukcji i zmiana geometrii jezdni;
  • budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego;
  • przebudowa sieci.

Koszt inwestycji to 76 milionów złotych.

Czytaj też: Wyremontowana ulica w centrum Szczecina już się rozpada! Fuszerka czy celowe zniszczenie? [ZDJĘCIA]

Modernizacja północnej ściany katedry św. Jakuba w Szczecinie