Książki

i

Autor: counselling / CC0 / pixabay.com

Szczecin: LOCKDOWN uderza w czytelnictwo. Biblioteki będą ZAMKNIĘTE!

2020-11-06 13:15

Zła wiadomość dla miłośników książek. Z powodu obostrzeń, które zostaną wprowadzone już w sobotę, zamknięte zostaną wszystkie miejskie biblioteki.

Piątek jest ostatnim dniem, w którym można wypożyczyć lub oddać książki w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Od soboty będą one zamknięte dla czytelników. Przerwa w działalności potrwa co najmniej do 29 listopada.

W czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów.

Zamknięcie filii bibliotecznych nie oznacza jednak zaprzestania działalności biblioteki w ogóle. Wiele usług będzie świadczonych zdalnie. Czytelnicy mogą korzystać z e-booków dostępnych na platformach Legimi i Ibuk. Do końca listopada Miejska Biblioteka Publiczna bierze też udział w akcji Czytaj PL, dzięki czemu e-oferta zostanie poszerzona o kolejne książki i audiobooki.

Osoby przechodzące nieopodal biblioteki ProMedia przy pl. Zwycięstwa mogą podziwiać wystawy wyeksponowane w witrynach. Jedna nich poświęcona jest postaci Sydonii von Borck. Druga "Plakaty z wirusem", stanowi celny komentarz do pandemicznej rzeczywistości.

MBP zachęca czytelników do kontaktu online, za pośrednictwem swojej strony internetowej czy mediów społecznościowych oraz oglądania nagrań spotkań autorskich w formie filmów na platformie YouTube i odsłuchiwania bibliotecznych podcastów na Spotify, iTunes, czy Spreakerze. Z niewielkimi zmianami funkcjonuje też e-sklep biblioteki. Szczegółowe informacje o wszystkich usługach oferowanych w listopadzie znajdują się na stronie internetowej www.mbp.szczecin.pl.

Sonda
Czy jesteś za pełnym lockdownem?
Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany