Sygnalizacja świetlna

i

Autor: Alexas_Fotos / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Kolejne zmiany na ul. Krygiera. Wahadło zniknie... ale tylko na chwilę

2021-07-02 13:22

Kierowcy poruszający się ulicą Krygiera i w rejonie powstającego węzła Granitowa, muszą wykazać się szczególną uwagą. Sytuacja w tym miejscu zmienia się jak w kalejdoskopie. Ruch wahadłowy, który został wprowadzony kilka dni temu na wiadukcie nad linią kolejową, zostanie zlikwidowany. Ale nie będzie to stała zmiana, więc nie warto jeździć na pamięć.

Z powodu dużego natężenia ruchu samochodowego, przez najbliższy weekend wahadło na wiadukcie nad linią kolejową 428 (Szczecin Dąbie - Szczecin Podjuchy) zostanie zawieszone. Jednak po weekendzie ruch wahadłowy zostanie wznowiony.

Czytaj też: Czytaj też: W Szczecinie przybyło miejsc postojowych. Nowy parking w Podjuchach już działa!

- Od poniedziałku do piątku (tj. od 5 do 9 lipca) z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac wokół obiektu, ruch wahadłowy zostanie przywrócony - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Po zrealizowaniu tych prac, wykonawca zlikwiduje wahadło w tym miejscu na stałe.

Oznacza to, że kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i tablice informacyjne, gdyż jakiekolwiek próby jazdy na pamięć mogą mieć fatalne skutki.

Czytaj też: Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina. Co się zmieniło w tym czasie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina