Przebudowa Estakady Pomorskiej - lipiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Kolejne zmiany na Estakadzie Pomorskiej. Nie jedź na pamięć!

2021-08-24 8:13

Przebudowa Estakady Pomorskiej to jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w Szczecinie. Kierowcy poruszający się między centrum miasta i jego prawobrzeżną częścią, każdego dnia muszą zmagać się z licznymi utrudnieniami i częstymi zmianami w organizacji ruchu. Kolejne zmiany nastąpią już w najbliższą środę, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne.

Od środy na jezdni północnej (wjazdowej) estakady dostępny będzie tylko jeden pas wjazdowy do centrum miasta, pozostałe dwa zostaną zamknięte dla ruchu. Natomiast na jezdni południowej (wyjazdowej) kierowcy będą się poruszać na zasadzie 2+1 - dostępne będą dwa pasy wyjazdowe z miasta, a w kierunku wjazdowym do miasta zostanie wydzielony jeden pas jezdni. Oznacza to, że kierowcy będą musieli przejeżdżać przez torowisko tramwajowe na wysokości przystanków „Merkatora” i „Parnica”.

Zmiany w ruchu mają obowiązywać od godzin porannych. Możliwy jest również przejazd jezdnią wspomagającą wzdłuż Estakady Pomorskiej w kierunku wyjazdowym z centrum Szczecina. Odbywa się on dwoma pasami ruchu.

Czytaj też: Szczecin: Nowy most płynie na miejsce [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany