Ulica Krygiera

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Kolejne utrudnienia w rejonie węzła Granitowa. Ruch wahadłowy na wiadukcie

2021-06-18 6:43

Rejon budowanego węzła Granitowa w Podjuchach to prawdziwy tor przeszkód dla szczecińskich kierowców. Gdy znikają jedne utrudnienia, w ich miejsce natychmiast pojawiają się kolejne. Tym razem w cierpliwość będą musieli uzbroić się zmotoryzowani, którzy poruszają się ulicą Krygiera. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Z powodu prac remontowych na wiadukcie znajdującym się nad linią kolejową nr 428 (między stacjami Szczecin Dąbie i Szczecin Podjuchy), z ruchu zostanie wyłączona część jezdni. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone już w najbliższy poniedziałek, 21 czerwca, po porannym szczycie komunikacyjnym.

Czytaj też: Czy jeden mural może zastąpić 200 drzew? Ekologiczne dzieło przy Rondzie Giedroycia w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia w poruszaniu się między prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina. Przypomnijmy, spore utrudnienia występują na ulicy Gdańskiej, gdzie trwa remont Estakady Pomorskiej, a także na ulicy Energetyków, gdzie powstaje nowe rondo.

W tej sytuacji zbawieniem może okazać się... kolej. Mieszkańcy, którzy nie muszą korzystać z transportu indywidualnego, mogą w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale także nerwy. Podróż z dworca Szczecin Główny do Podjuch, Zdrojów lub Dąbia zajmuje zaledwie kilkanaście minut, czyli mniej niż autobusem, który również może utknąć w korkach. Warto również pamiętać, że pociągami PolRegio w granicach administracyjnych Szczecina można podróżować na podstawie okresowych biletów komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Szczecin: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ruch wahadłowy na ul. Krygiera

i

Autor: UM Szczecin
Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?