Budowa węzła Granitowa - lipiec 2020

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Granitowa będzie w końcu przejezdna. Wciąż jednak będą utrudnienia

2020-11-23 13:04

Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców poruszających się na codzień w prawobrzeżnej części Szczecina. W końcu będzie można przejechać ulicą Granitową między Zdrojami i Podjuchami.

Przypomnijmy, wcześniej było to niemożliwe, a kierowcy musieli korzystać z długich i kłopotliwych objazdów, m.in. przez węzeł Kijewo, gdzie również trwają prace drogowe. Ruch na zamkniętym fragmencie ul. Granitowej zostanie przywrócony w najbliższą sobotę, 28 listopada.

- Prace przy usunięciu kolizji infrastruktury podziemnej zostały zakończone. Trwa wykonywanie konstrukcji jezdni ul. Granitowej. - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Od soboty 28 listopada br., w godzinach porannych zostanie przywrócony przejazd na zamkniętym fragmencie ul. Granitowej.

Jednocześnie w związku ze zmianą organizacji ruchu, przejazd Zdroje-Podjuchy zostanie poprowadzony przez wyspę centralną, nowym śladem jezdni w kierunku autostrady A6 i dalej ul. Marmurową.

Komunikacja miejska

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu rozbudowy skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul.Granitową oraz wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu na terenie budowy od dnia 28.11.2020 do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Linie 64, 66 i 533 (kierunek Dąbie i Osiedle Bukowe) na odcinku Klucz Autostrada - Podjuchy - Granitowa zostaną przyspieszone o 1 minutę w stosunku do czasu rozkładowego. Obecne skomunikowania linii 64 i 66 z linią 61 zostaną zachowane.
  • Linie 64, 66 i 533 (kierunek Podjuchy i Klucz) na odcinku Granitowa - Podjuchy - Klucz Autostrada autobusy będą opóźnione o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.
  • Linia 61 (kierunek Dworzec Główny (Owocowa)) na odcinku Podjuchy - Granitowa zostanie przyspieszona o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.
  • Linia 61 (kierunek Podjuchy) od przystanku Granitowa kursy będzie opóźniona o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.

W najbliższych dniach realizowane będą prace przy budowie konstrukcji jezdni i prace brukarskie w rejonie ul. Granitowej i wyspy centralnej. W ramach robót mostowych kontynuowane będą prace w obrębie podpór. Prowadzone będą również roboty elektroenergetyczne i teletechniczne.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają