Nóż

i

Autor: naturfreund_pics / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Dźgała nożem NA OŚLEP! 25-latka chciała zabić własną MATKĘ!

2021-02-11 14:17

Trafiała w klatkę piersiową, brzuch, nogi i ręce. Zadała kilka ciosów nożem, które cudem nie okazały się śmiertelne. Ofiarą 25-latki okazała się jej własna matka. Wkrótce niedoszła zabójczyni odpowie przed sądem.

Do dramatycznych scen doszło w jednym z mieszkań w Szczecinie.

- Jak ustalono w dniu 25 sierpnia 2019 r. podejrzana przebywała w mieszkaniu matki, do którego zabrali ją oboje rodzice celem przeprowadzenia rozmowy w związku z nadużywaniem przez kobietę alkoholu - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Poinformowali ją, iż o ile nie zastosuje się do wielokrotnie składanych im obietnic dotyczących ograniczenia spożywania alkoholu odbiorą jej mieszkanie.

Zobacz też: Gryfice: Ksiądz niespodziewanie PRZEPADŁ bez wieści. Zostawił LIST POŻEGNALNY

Chwilę później, gdy z mieszkania wyszedł ojciec 25-latki, rozegrał się dramat. W międzyczasie doszło do kłótni między kobietami. Starsza kobieta poszła do swojego pokoju, natomiast jej córka udała się do kuchni skąd zabrała nóż, z którym weszła do pokoju matki. Tam zadała nim wielokrotnie ciosy w różne części ciała pokrzywdzonej - klatkę piersiową, brzuch, nogi i ręce. Kobieta broniła się rękoma wzywając pomocy, prosiła też córkę, by zadzwoniła po ojca.

- W wyniku zadanych ciosów i powstałych w ich wyniku obrażeń pokrzywdzona wymagała przetransportowania w trybie pilnym do szpitala, gdzie podjęto działania medyczne ratujące jej życie - dodaje rzeczniczka prokuratury. - Na skutek doznanych obrażeń klatki piersiowej, brzucha oraz kończyn dolnych i górnych u pokrzywdzonej doszło do choroby realnie zagrażającej jej życiu.

25-latka została zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Kobieta w przeszłości była karana sądownie.

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił już akt oskarżenia przeciwko 25-latce, która usiłowała zabić własną matkę. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

Zobacz też: Goleniów: Z promilami, bez prawa jazdy... i jeszcze uciekał przed policją!

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać KARA ŚMIERCI?
Zima w Szczecinie. "Ale urwał!", czyli najsłynniejsza górka w Polsce zasypana śniegiem