Alkomat

i

Autor: policja.pl

Goleniów: Z promilami, bez prawa jazdy... i jeszcze uciekał przed policją!

2021-02-11 13:33

Policjanci goleniowskiej drogówki w bezpośrednim pościgu zatrzymali 55-latka, który po pijanemu wsiadł za kierownicę osobowego forda i nie zatrzymał się do kontroli. Po zbadaniu zawartości alkoholu okazało się, że miał aż 3 promile. Poza tym nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Czekają go teraz poważne kłopoty.

Do zdarzenia doszło u ubiegły piątek, 5 lutego. Przed godziną 20:00 dyżurny goleniowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o tym, że drogą wojewódzką nr 111 w kierunku Goleniowa ma jechać prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca forda.

- We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z goleniowskiego ruchu drogowego, którzy w miejscowości Kąty ujawnili przedmiotowy pojazd - informuje mł.asp. Anna Dygas z KMP w Goleniowie. - Policjanci nadali kierującemu sygnał do zatrzymania na co ten nie zareagował i kontynuował dalszą jazdę. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera.

Zobacz też: Gryfice: Ksiądz niespodziewanie PRZEPADŁ bez wieści. Zostawił LIST POŻEGNALNY

Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo podczas weryfikacji uprawnień mężczyzny okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz też: Zachodniopomorskie jak międzynarodowe wysypisko odpadów. Próbowali wwieźć wraki nawet z USA!

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Zima w Szczecinie. "Ale urwał!", czyli najsłynniejsza górka w Polsce zasypana śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany