Floating Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Floating Arena

Szczecin: Dobra wiadomość dla pływaków. Otwierają Floating Arenę

2021-08-20 18:08

Wielu miłośników pływania czekało na tę wiadomość. Po ponad miesięcznej przerwie, związanej z pracami konserwacyjnymi, basen olimpijski Floating Arena znów będzie otwarty. Oznacza to, że na pływalni Szczecińskim Domu Sportu ponownie będą dostępne dwa baseny.

W ostatnich tygodniach trwały prace konserwacyjne. Z dużego basenu wypuszczono wodę i wyczyszczono nieckę. Wymieniono również uszkodzone płytki i uzupełniono fugi. Proces był długotrwały, m.in. na konieczność opróżnienia, a następnie napełnienia basenu i podgrzania wody. W tym czasie czynny był jedynie mały, 25-metrowy basen, jednak ze względu na jego mniejszą pojemność, a także obostrzenia pandemiczne, nie mogło z niego jednocześnie korzystać zbyt wiele osób.

50-metrowy basen zostanie udostępniony mieszkańcom już w najbliższy poniedziałek, 23 sierpnia. Obiekt będzie czynny w godzinach 6:00-22:00 (wejście do godz. 20:45), jednak warto na bieżąco śledzić grafik, gdyż w wybranych godzinach mogą odbywać się zajęcia zorganizowane i wtedy basen może być częściowo lub całkowicie wyłączony z użytku.

Czytaj też: Darłowo: Sztormowa fala "zmyła" chłopaka z falochronu. Chwile grozy [ZDJĘCIA]

Sonda
Umiesz pływać?
Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina