Międzyodrze

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Będzie więcej pieniędzy na drogi na Międzyodrzu. To ogromna kwota!

2020-12-08 9:31

O niebagatelną kwotę zwiększy się dofinansowanie na realizację projektu, związanego z poprawą dostępności do portu w Szczecinie i przebudową układu drogowego na Międzyodrzu. Stosowne dokumenty w tej sprawie zostały podpisane z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Zwiększenie puli dofinansowania o 120 milionów złotych, bo o taką właśnie kwotę chodzi, oznacza spełnienie założeń budżetowych miasta w zakresie zaplanowanych dochodów majątkowych.

- Miasto licząc na zwiększenie dofinansowania, zdążyło z wyprzedzeniem zamieścić stosowne zapisy w budżecie - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Dzięki dodatkowym środkom, łączna pula dofinansowania z Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na realizację projektu wyniesie maksymalnie 220 879 574,95 zł. Kwota dofinansowania jest uzależniona od wartości wydatków kwalifikowalnych poniesionych w toku realizacji inwestycji.

Inwestycja została podzielona na etapy i jest już realizowana. Aktualnie trwają prace budowlane przy przebudowie ulicy Górnośląskiej oraz przy przebudowie Estakady Pomorskiej.

- Jednocześnie toczą się dwa kolejne postępowania przetargowe - dodaje Piotr Zieliński. Jedno dotyczy przebudowy układu drogowego w rejonie ulicy Energetyków, drugie związane jest z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Hryniewieckiego i Kujota. W obu postępowaniach trwa analiza ofert złożonych przez firmy budowlane.

Układ drogowy na Międzyodrzu

Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych, która będzie realizowana w Szczecinie w najbliższych latach. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach zadania zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Górnośląska, Hryniewieckiego.

W kolejnych latach zmieni się także układ dróg na Łasztowni, którą z Nabrzeżem Wieleckim połączy Most Kłodny. Nowa przeprawa zlokalizowana będzie w pobliżu Trasy Zamkowej, połączy Centrum Miasta z obszarem rewitalizowanej Łasztowni. Będzie to konstrukcja wantowa z wysokim na około 100 metrów pylonem oraz 24 linami podtrzymującymi pomost. Po moście będą poruszać się piesi, rowerzyści samochody, oraz tramwaje. Konstrukcja umożliwi również zachowanie najwyższej klasy żeglowności.

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany