Szczecin: Ale ZMIANA! Był dziki parking, jest podwórko jak W PAŁACU! [ZDJĘCIA]

2020-12-16 17:35

Zaniedbany teren w centrum Szczecina, nieopodal Wałów Chrobrego, przeszedł zupełną metamorfozę. Brzydkie podwórko zmieniło się w okazały skwer, który zachwyca swoim wyglądem.

Do tej pory stare podwórze na tyłach kamienicy przy ul. H. Pobożnego 12 było prowizorycznym parkingiem, miało zniszczone podłoże i zieleni jak na lekarstwo. Gdzieniegdzie wystawały z ziemi kępki trawy i resztki po starych garażach.

W tym roku ZBiLK podjął się kompleksowego remontu tego terenu i uczynienia z niego miejsca rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Inwestycja obejmowała obszar o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych.

- Najpierw usunięto stare podłoże w tym zniszczone krawężniki i płyty - mówi Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa. - Wyrównano teren, a następnie ułożono nowe alejki i chodniki. Wykonano murki z cegły klinkierowej, schody i estetyczne ogrodzenie. Zamontowano także bramę przesuwną i uporządkowano parkowanie.

Zobacz też: Widać już pierwsze elementy czwartej trybuny szczecińskiego stadionu. Zobacz zdjęcia z budowy! [GALERIA]

W końcu zrobiło się też zielono. Na zmodernizowanym podwórku zasadzono ponad 760 sztuk roślin i posiano trawnik. Znajdują się tam teraz drzewa z gatunku klon zwyczajny, miłorząb dwuklapowy, klon tatarski i wiśnia osobliwa, a także kilkaset krzewów takich jak cis, mikrobiota syberyjska, żywotnik wschodni i bukszpan.

Inwestycja została wykonana w ramach projektu "Miejskie strefy rekreacyjne".

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto
Nasi Partnerzy polecają