Dzik

i

Autor: jackmac34 / CC0 / pixabay.com Dzik

Świnoujście: Dziki przyszły na plac zabaw! Było ich naprawdę dużo! [WIDEO]

2016-06-22 20:16

Dziki pojawiają się na ulicach Świnoujścia tak często, że nie powinno to już nikogo dziwić. Jednak za każdym razem wzbudzają spore zamieszanie. Tak było również dzisiaj. Tym razem zwierzęta upodobały sobie plac zabaw!

Zwierzęta pojawiły się o godzinie 5.00 rano na jednym z osiedlowych placów zabaw. Wśród nich były również młode, które zaklinowały się w ogrodzeniu i miały problem z opuszczeniem miejsca. Na pomoc dzikom przyszli strażacy.

Film ze zdarzenia pojawił się w lokalnej stacji TV Słowianin:

To nie pierwsza sytuacja, gdy dziki pojawiły się na ulicach Świnoujścia lub w okolicach miasta. Niejednokrotnie też blokowały drogi dojazdowe do miasta. Zwierzęta podchodzą blisko skupisk ludzkich w poszukiwaniu pożywienia.

Problem jest także znany w Szczecinie. Dziki często pojawiają się na osiedlach położonych poza ścisłym centrum, m.in. na Pogodnie, Gumieńcach czy Warszewie.

Leśnicy ostrzegają jednak, należy uważać na dziki, gdyż mogą być agresywne wobec ludzi. Dzik atakuje od kostki w górę nogi. W Polsce zdarzały się nawet przypadki śmiertelne, dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami.

Przeczytaj również: Inwazja dzików w Szczecinie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany